Novinky

Game Center pro Mac – Apple hráčům vyhověl

S novým OS X Mountain Lion přišlo i mnoho applikací již působících na iOS – jednou z nich je i oblíbený Game Center. Proto se na něj v tomto článku zaměříme, pořádně si ho prohlédneme a podíváme se na první hry, které GC podporuje.

Game Center pro Mac

Applu se překonvertování této aplikace z mobilní verze do verze desktopové povedlo na jedničku – design je opravdu pěkný a vše dominuje jednoduchými barvami (zelená a rudá – jakoby na kobercovém povrchu) a záhlaví je “ze dřeva”. Celá aplikace je tvořena ze čtyř kolonek (Já, Přátelé, Hy a Žádosti) a z vyhledávacího pole.

Zde se vám zobrazí váš profil, na kterém si můžete upravit profilovou fotku a stav.

Přátelé

Stránka s vašimi přáteli – zde si můžete prohlížet jejich skóre a případně (když narazíte na společnou hru) můžete kliknout na “hrát hru” a překonat skóre vašeho přítele.

 Hry

Stránka s hrami, na které si hlavně prohlížíte vaše skóre a úspěchy.

Žádosti

Stránka, na které vás Game Center informuje o lidech, kteří si vás chtějí přidat nebo si je chcete přidat vy.

Game Center a Hry

Kupodivu se na Mac App Store ještě nenachází tolik her s podporou Game Center, přesto se tu pár skvělých najde.

Real Racing 2

Cena: 10,49 €

Real Racing 2 - Electronic Arts

Hra disponuje překrásnou grafikou a zároveň úžasnou hratelností. Jejími hlavními klady jsou: HD grafika, ovládání iOS zařízením (možná trochu nešikovně vymyšlené – přes Safari), reálné chování a specifikace aut a multiplayer. Hra není příliš velká a za svou cenu je úchvatná.

Propojení s Game Centerem je vskutku velké –  mimo klasické žebříčky a úspěchy přes GC běhá i Multiplayer.

[appstore id=”488772977″]

VictoryDay

cena: 0,79 €

Victory Day - Bootant LLC

Jednoduchá, leč zábavná a plnohodnotná hra zasazená do II. světové války. Možná jste již hráli její první díl (Victory March), který byl ovšem jiného žánru. Nyní si můžete vybrat hrdinu a probojovat se 12 levely až k Hitlerovy do bunkru nebo si zahrát nekonečný mód “Přežití”. Ve hře budete mít k disposici osm zbraní, se kterými uděláte ve hře doslova jatka (tvůrci nešetřili ani krví, ani částmi těla).

Game Center do hry zatím přináší jen žebříčky a úspěchy.

[appstore id=”353433914″]

Cut the Rope

cena: 3,99 

Cut the Rope - ZeptoLab UK Limited

Zábavná hra přenesená z verze pro iOS zařízení. Ve hře je úkolem dopravit cukrovinku do pusy mimozemšťana. Tato hra má výbornou hratelnost a grafiku a je vhodná i pro menší děti.

Game Center přináší žebříčky a úspěchy.

[appstore id=”501315464″]

O dalších hrách zatím nic nevím, ale tyto tři zatím patří mezi jedny z nejlepších. Udivuje mne, že Game Center nepodporuje zatím žádné Angry Birds.

František Vlček

Student gymnázia, který se zabývá Applem již od 10 let. Již od svých 6 let praktikuje klasický balet, v němž vyhrál již spoustu ocenění na mezinárodních soutěžích. V poslední době se zabývá Chemií a Biologíí lidského těla. Ve svém volném čase filmuje, stříhá videa, dělá animace a testuje Aplikace a Hry pro Mac a iOS. Po své zkušenosti s Macy by již jiný počítač nechtěl! Motto: " Je otázka, co je pro vědce významnější, zda znalost faktů či fantazie." Albert Einstein

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button