AktualityNovinky

Instagram končí se čtvercovými snímky, nově podporuje klasické poměry stran

Troufáme si tvrdit, že mezi našimi čtenáři neexistuje nikdo, kdo by neznal populární aplikaci Instagram. Díky nekonečné řadě filtrů pro úpravu pořízených snímků se z této služby stal naprostý fenomén, který zasáhl několik milionů uživatelů. Poznávacím rysem se stal čtvercový formát snímků, díky němuž bylo ihned jasné, odkud obrázek pochází. Vývojáři se však rozhodli pro radikální změnu, která nově dovolí nahrávat snímky s klasickými poměry stran.

Snímek obrazovky 2015-08-30 v 19.07.17

Tato funkce bude dostupná u další aktualizace, která již byla vypuštěna do obchodů AppStore a Google Play. Na závěr je vhodné dodat, že změna se týká i videí, u kterých mi to osobně dává největší smysl. V diskuzi pod článkem se můžete podělit o svůj názor, zda je to krok správným směrem či nikoliv. Mezi uživateli se totiž objevují první reakce, jenž nejsou vždy kladného charakteru a poukazují na ztrátu unikátnosti čtvercových snímků.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button