Novinky

iFixit rozebral nový iPad mini do posledního šroubku. Co v něm našli za překvapení?

Je to prakticky jen pár dní, co Apple uvedl novou generaci iPadu mini. Vzhledově je zařízení prakticky totožné s předchozí generací – co se ale změnilo, jsou „vnitřnosti“ tabletu. Díky webu iFixit víme, co se v zařízení nachází a co Apple zákazníkům většinou nesděluje. 

Z rozmontovaného iPadu jsme se tak dozvěděli, že zařízení disponuje 8Mpx zadní a 7megapixelovou přední kamerou. Zde je dobré uvést informaci, že přední kamerka udělala celkem pokrok, protože v předchozí generaci měla rozlišení pouhých 1,4 megapixelu, což se hodilo maximálně tak na videohovory FaceTime.

Výkonu má na rozdávání

V zařízení pak dále usídlil procesor A12 Bionic (stejně, jako má iPhone Xs a Xs Max) a 3 GB RAM. Nechybí také True Tone displej s podporou první generace Apple Pencil a silnější reproduktory. Zařízení také dostalo moderní Bluetooth ve verzi 5. Co se týká baterie, tak ta má stejnou kapacitu, jako minulá generace a Apple opět uvádí výdrž 10 hodin.

To je prakticky vše,  co se v zařízení změnilo. Je možná trochu škoda, že Apple jen zrecykloval starý vzhled a nesnažil se více. Bezrámečkový design by malému iPadu jistě slušel. Stejně tak Apple bohužel zachoval dnes již možná přežitý Lightning konektor. Vypadá to, že Apple bere USB-C jako potřebu pro profesionály (disponují jím pouze iPady Pro) a běžným uživatelům nechává 7 let starý Lightning. Škoda.

Pokud máte o iPad mini zájem, můžete si ho objednat klidně hned v Apple Online Store.

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button