AktualityNovinky

IBM díky přechodu na OS X ušetří miliony dolarů

Historicky největší zakázka Applu na dodávku 200 tisíc MacBooků firmě IBM, o které jsme vás informovali na začátku srpna má velmi zajímavé pokračování. Postupný přechod na platformu OS X totiž společnosti IBM výrazně snižuje náklady na podpůrný IT personál. Občasnou pomoc interních IT specialistů využívalo celých 40% uživatelů počítačů se standardním operačním systémem Windows. Zatímco v případě zaměstnanců s klasickým PC se tento podíl nemění, u šťastlivců, kteří už dostali nový laptop s nakousnutým jablkem ve znaku je situace diametrálně odlišná. Podle IBM totiž technickou podporu využívá pouze 5 procent zaměstnanců, kteří už na novou platformu přešli.

13045-7420-macbookair2014-l

IBM to ve své zprávě dokonce podkládá čísly. Ve firmě má celkem 130 000 zařízení běžících na systému OS X nebo iOS. O technický chod tohoto neuvěřitelného množství MacBooků, Maců, iPhonů a iPadů se ale stará pouze 24 lidí. Jinak řečeno, jeden IT zaměstnanec má na starosti více než 5 000 řadových zaměstnanců. Doposud přitom firma držela tento poměr na 1:242.

4796

Tato zakázka gigantických rozměrů se začala rýsovat v květnu letošního roku. Původně chtělo IBM odebrat pouze 50 000 notebooků. Nakonec se ale hodnota kontraktu zvedla čtyřnásobně. První čtvrtina MacBooků by měla být dodána do konce letošního roku.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button