AktualityNovinky

IBM chce svým zaměstnancům pořídit 200 tisíc MacBooků

Už dříve pronikla na světlo světa informace, že IBM má v plánu do konce roku 2015 pořídit svým zaměstnancům 50 tisíc notebooků od firmy Apple. Dnes už se však mluví o celých 200 tisících kusech. IBM se tak pro Apple stane největším odběratelem. Vypadá to tedy, že IBM má pravděpodobně v plánu kompletně přejít na operační systém OS X. Spolupráce bývalých soupeřů ale začala už dříve. Ve videu, které IBM zveřejnilo mluví CEO společnosti Jeff Smith o možnostech současné a budoucí spolupráce obou gigantů. Uvedl také, že současný největší korporátní zákazník Applu odebral 25 000 kusů výrobků. IBM tedy toto číslo překoná hned desetinásobně. Jedne z legend počítačového průmyslu zaměstnává celkem 350 000 lidí. Svůj vlastní notebook tedy nedostanou všichni, dostane se ovšem na většinu zaměstnanců.

4796

Zakázka je tak obrovská, že se poměrně znatelně projeví na prodejních číslech celé notebookové rodiny Applu. Dá se také předpokládat, že IBM počítače nebude odebírat za běžné ceny, ale dostane podstatně výhodnější nabídku. Konkrétní částky ale zveřejněny pochopitelně nebyly. Není také známo přesné datum dodávky. Jasné je zatím pouze to, že již zmíněných 50 000 kusů bude dodáno do konce letošního roku. Zbývajících 150 000 až 200 000 by tedy mohlo být dodáno do konce příštího roku.

IBM už v současné době své vlastní notebooky neprodukuje. Společnost se nyní specializuje na vývoj softwaru a prodej počítačových komponentů. V době kdy ještě své počítače produkovalo i IBM, představovala tato společnost jednoho z úhlavních nepřátel Applu. Sám Steve Jobs uznal, že vývoj IBM počítačů jej hnalo ke zdokonalování svých výrobků.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button