Novinky

Hudební videoklip natočený na iPhone 13 Pro odhalil, že Filmařský režim má k dokonalosti hodně daleko

Filmařský režim (Cinematic Mode) patří mezi nejvýraznější novinky ve výbavě iPhone 13 a iPhone 13 Pro. Vlastní ukázka od společnosti Apple byla značně působivá, což okamžitě vyvolalo otázku, jak to bude fungovat v běžné praxi. Je zřejmé, že Apple měl k dispozici profesionální štáb a jednoduše si mohl dovolit natočit tolik záběrů, kolik bylo potřeba.

Odpověď na otázku, zda je Filmařský režim opravdu tak dobrý, jak Apple tvrdí, přinesla Joanna Stern z WSJ. Redaktorka však použila při natáčení studiová světla a další vybavení, takže její počin nelze brát za dostatečně výmluvný. Mnohem lepší představu si můžeme udělat díky videu, které publikoval Jonathan Morrison, který vzal svůj iPhone 13 Pro a natočil s ním hudební videoklip pro zpěvačku Julia Wolf. Důležité je také dodat, že celý klip byl natočen na ulici a při jeho natáčení nebylo použito žádné další příslušenství, jako například světla či gimbaly.

A jak dopadl výsledek? V žádném případě nelze hovořit o dokonalém efektu a popravdě nemusíte být ani zkušený tvůrce videí, abyste poznali, že Filmařský režim má značné rezervy. Obzvláště v oblasti kolem hlavy jsou viditelné nejrůznější artefakty, které kazí celkový dojem. V podstatě lze říci, že Filmařský režim lze přirovnat k první generaci Portrétového režimu, který se poprvé objevil u modelu iPhone 7 Plus.

Foto: theverge

Ačkoli není efekt rozmazaného pozadí žádný zázrak, stále se jedná o velmi hezkou ukázku toho, čeho lze dosáhnout pouze prostřednictvím mobilního zařízení. Zároveň nelze Applu upřít fakt, že nové iPhony mohou řadě uživatelů pomoci s tvorbou obsahu. Již nyní se objevují šikovní tvůrci, kteří na iPhone dokážou natočit úžasná videa, do kterých by člověk neřekl, že pochází z mobilu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button