Novinky

HomePod čekají velké změny. Apple pro něj vyvíjí Face ID a senzory pro bezdotyková gesta

Už je tomu více než rok, co Apple začal prodávat vlastní chytrý reproduktor HomePod. Zařízení, které mělo konkurovat zejména reproduktorům Echo od Amazonu a Google Home, se však prodejním trhákem nestalo. Podle prodejních čísel z konce minulého roku HomePod na své soupeře výrazně ztrácel a dokázal si pro sebe vydobýt pouze 4 procenta trhu. Nejúspěšnějším chytrým reproduktorem tak zůstává Amazon Echo, jehož dvě verze tvoří okolo 40 procent celkového trhu. 

Poslední zveřejněná patentová žádost však naznačuje, že Apple se svým chytrým reproduktorem hodlá bojovat dál. Jedna ze jeho budoucích generací by se totiž mohla podle patentové dokumentace dočkat množství změn, které by k jeho pořízení snad přesvědčily větší množství uživatelů. I když patentová žádost o HomePodu jmenovitě nemluví, je z technických nákresu zřejmé, že se jedná o chytrý domácí reproduktor. 

Tohle jsou všechny důvody, proč si (ne)koupit iPhone Xs Max

Nová generace možná už letos

Budoucí HomePod by tak mohl být vybaven množstvím kamer a senzorů, díky kterým může zařízení dostat například funkci Face ID, jak ji známe z iPhonu nebo nejnovějších iPadů. Další snímače poté slibují možnost ovládat reproduktor bezdotykovými gesty. Potřebnými technologiemi by Apple mohl disponovat díky akvizici firmy PrimeSense v roce 2013, jejíž know-how využil například Microsoft při vývoji pohybového ovladače Kinect. O tři roky později také společnost vyplnila patentovou žádost, která řeší ovládání pomocí gest rukou počítačů Mac. 

3D skenery kromě ovládání gesty umožní také osazení HomePodu pokročilým systémem rozpoznání uživatele. Díky tomu může zařízení poznat, kdo jej zrovna používá a aktivovat jeho profil. Analytik Jeff Pu na konci roku 2017 přišel s informací, že HomePod dostane vlastní Face ID už v roce 2019. 

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button