Novinky

HomeKit jako základ chytré domácnosti? Díky novým licenčním podmínkám už brzy

Na začátku týdne proběhla snad nejznámější vývojářská konference současnosti, na které nám kalifornská společnost představila řadu hardwarových ale hlavně softwarových novinek. Jednou z nich byla také informace o větší podpoře HomeKitu, respektive zvolnění podmínek pro jeho použití.

Do teď museli vývojáři nejdříve získat licenci MFi (Made for iPhone/ iPad/ iPod) a až poté tvořit dané příslušenství. Od pondělní WWDC se tento postup mění. Certifikací budou procházet prakticky hotová zařízení učená k následnému prodeji. Vývojáři tak mohou více experimentovat, a to i na zcela otevřených platformách jako jsou Arduino nebo Raspberry Pi. Apple navíc slibuje možnost jednoduché aktualizace firmwaru starších kousků příslušenství, které HomeKit dříve nepodporovaly.

HomeKit by se v tom případě mohl stát velmi populárním standardem budoucnosti a zaštiťovat tak moderní, chytrou domácnost. Aktuálně HomeKit podporuje řada velkých značek, například Philips, IKEA nebo GE a není divu, že Apple chce nalákat i další společnosti. Spolu s nově představeným HomePodem se zabudovanou Siri a podporou právě HomeKitu, půjde o naprosto komplexní řešení, na jaké jsme u jablečného výrobce zvyklí.

Chcete znát všechny novinky v iOS 11? Toto video vám ukáže 100+ vylepšení a změn

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button