Novinky

Herní vývojáři používají iPhone X k vytváření realistických avatarů

Když se iPhone X dostal k prvním majitelům, všichni včetně nás se bavili funkcí Animoji, která využívá pokročilou technologii přední kamery. Postupem času se ovšem ukázalo, True Depth modul není dobrý pouze na vytváření vtipných karikatur. V jistém ohledu lze totiž iPhone X použít jako silný nástroj pro vývoj počítačové grafiky. Na vlastní kůži se to rozhodlo vyzkoušet finské studio Next Games, které aktuálně pracuje na hře The Walking Dead: Our World využívající rozšířenou realitu.

Technologie skenování mimiky není ve hrách nic nového, ovšem doposud se k tomu používaly robustní systémy. Tomu naštěstí může být brzy konec, jelikož iPhone X dokáže zastat stejnou práci. Odpadá tak nutnost specializovaných platforem, které si vývojáři museli kupovat či pronajímat. V praxi celý proces funguje tak, že vývojáři mají na stojánku opřený iPhone X, na jehož displeji běží speciální aplikace pro trojrozměrné skenování mimiky. Jakmile dojde k nahrání požadované sekvence, stačí stisknout tlačítko pro import do herního enginu.

Připravovaná herní pecka Walking Dead: Our World chce navázat na úspěchy fenoménu Pokémon GO

Pokud se iPhone X osvědčí, menší studia a vývojáři dostanou skvělý nástroj, s jehož pomocí mohou vytvářet propracovanou grafiku a sekvence, o kterých se jim dříve ani nesnilo. Zároveň jde o skvělou ukázku toho, jak úžasnou technologii se Applu podařilo vměstnat do miniaturního prostoru o velikosti několika centimetrů čtverečních. Pro konkurenci jde přitom o docela tvrdý oříšek. Poslední zprávy totiž naznačují, že přední výrobci chytrých telefonů jsou ve vývoji vlastního řešení zhruba dva roky za kalifornským gigantem.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button