Novinky

Helma osázená 15 fotoaparáty. Éra rozšířené reality v podání Applu už klepe na dveře

Rozšířená reailta. Funkcionalita, o které Apple mluví již pár let. Kalifornský výrobce se sice snaží vytvářet co nejlepší podmínky pro vývojáře, pravidelně jim také dává obrovský prostor na svých konferencích, ale opravdové a praktické využití aby člověk pohledal. Inženýři z Cupertina se však nevzdávají a sami připravují zařízení, které by mělo zaběhnuté pořádky změnit.

Kontaktní čočky s displejem? Podívejte se, jak by mohla vypadat nabídka Applu v roce 2035

Podle známého analytika Ming-Chi Kua pracuje Apple na zařízení, které má kombinovat rozšířenou a virtuální realitu. Nový kus hardwaru podobný helmě by na sobě měl mít celkem 15 foto modulů. 8 z těchto modulů bude vyhrazeno pro rozšířenou realitu, z nichž jeden z nich bude sloužit výhradně k detekci reálného prostředí a umisťování virtuálních objektů do obrazu.

Kontaktní čočky s displejem? Podívejte se, jak by mohla vypadat nabídka Applu v roce 2035

Většinu objektivů by měla dodat tchajwanská společnost Largan Precision, která běžně dodává foto moduly do smartphonů a tabletů. Ming-Chi Kuo se nechal slyšet, že zařízení, které by mohlo odstartovat éru rozšířené reality, představí Apple už v roce 2022. Dřívější zprávy také naznačují použití Micro LED displejů, které jsou nepostradatelnou součástí každého takového kousku hardwaru. Očekávaná cena je podle Kua okolo hranice 1000 amerických dolarů. Prozatím je pořád brzy na větší závěry, co si ale o budoucím zařízení myslíte vy? Umíte si jej představit pro každodenní použití?

Zdroj
9To5Mac

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button