Novinky

Harley-Davidson odhalil elektrickou motorku LiveWire. Cílem je přilákat technologicky zaměřené jezdce

Zatímco první ročníky veletrhu CES v Las Vegas se točily především kolem televizorů, ledniček a dalších domácích spotřebičů, v současnosti se zde objevuje čím dál širší spektrum produktů. Mezi nekončícím zástupem vystavovatelů se objevil jeden z nejslavnějších výrobců motocyklů na světě, Harley-Davidson.

Harley-Davidson využil CES 2019 k předpremiéře svého elektrického motocyklu LiveWire, který se dostane do prodeje na podzim letošního roku. Abychom byli přesní, novinka se představila veřejnosti na tiskové akci společnosti Panasonic, která bude pro LiveWire dodávat baterie.

Harley-Davidson LiveWire bude umět vystřelit z 0 na 100 kilometrů v hodině za 3,5 vteřiny a na jedno nabití ujede kolem 180 kilometrů. Jelikož pohonná jednotka nedisponuje žádnou spojkou a ani převodovkou, mohlo by jít o zajímavou alternativu pro začínající jezdce.

Další specialitkou je telematický systém H-D Connect, který dokáže přenést data z řídících jednotek do mobilní aplikace. Skrze smartphone tak uživatel dostane přehled například o aktuálním stavu nabití a jízdních údajích.

Harley-Davidson zároveň ujišťuje své věrné fanoušky, že se nemusí strachovat ani o zvukový projev. LiveWire je totiž navržen tak, aby při akceleraci produkoval „signifikatní zvukovou složku“.

Společnost Harley-Davidson si uvědomuje, že kromě stávajících zákazníků je důležité přilákat také novou krev v podobě technologicky zaměřených jezdců. Model LiveWire má tento cíl začít postupně naplňovat a zároveň posunout celou značku do další etapy. Je ovšem otázkou, zda bude novinka dostatečně atraktivní, jelikož avizovaná cena 28 tisíc dolarů (zhruba 650 tisíc korun) může značnou část zájemců odradit.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button