Novinky

Google Pay se krčí ve stínu podstatně dominantnějšího Apple Pay. Služba je extrémně populární

Je to více než 14 dní, co Apple spustil v České republice oficiálně platební službu Apple Pay. Placení iPhonem je v tuzemsku populárnější, než se čekalo a oficiální čísla od různých bank jsou toho důkazem. 

Konkrétně Komerční banka vydala včera odpoledne tiskovou zprávu, která hovoří o úspěších Apple Pay v posledních dvou týdnech. Konkurenční Google Pay je v České republice již 14 měsíců a i tak má Apple Pay o 50 % více klientů (konkrétně je to 50 000 a každým dnem toto číslo roste). Opakuji, že Apple Pay je zde 14 dní a Google Pay 14 měsíců. Tito klienti pak během týdne zaplatili transakce v objemu 51 milionů korun. To jsou opravdu skvělá čísla a banky, které Apple Pay v první vlně nepodporovaly jistě litují.

 

Jak si vedlo Apple Pay v prvních hodinách od spuštění a které banky jsou terčem kritiky?

Zajímavé jsou také informace o uživatelích – nejmladšímu klientovi Komerční banky využívající Apple Pay je 13 let, naopak nejstarší klient má 81 let. To jen ukazuje, jak je služba intuitivní a jednoduchá na používání.

První platba proběhla už loni

Třešničkou na dortu je poté informace, že první platbu skrze Apple Pay v České republice provedl klient KB a to již 30. října minulého roku. Ptáte se, jak je to možné? Tento „šťastlivec“ totiž zkoušel zaplatit v restauraci pomocí Apple Pay právě v jednom krátkém časovém úseku, kdy bylo prováděno testování a platba tak úspěšně prošla. 

Platby iPhonem a Apple Watch jsou tak opravdu extrémně populární a to jsme teprve na začátku, kdy službu podporuje jen „pár“ bankovních institucí a v drtivé většině to jsou ti menší. Velcí hráči, jako je třeba ČSOB, Fio Banka, nebo třeba Raiffeisenbank plánují podporu Apple Pay v průběhu tohoto roku.

Štítky

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

5 Komentáře

  1. No jo, třeba FIO, i když oznámila, že to sprovozní snad už na konci minulého roku, tak stále spí. Těžko může pak někdo používat Google Pay, když stále nefunguje.

    1. Nevím, jaké máš zkušenosti s Google Pay, ale já jsem zastánce Samsungu již několik let, a na rozdíl od uživatelů jabka používám placení telefonem několik měsíců a nikdy jsem neměl problém. Vždy transakce proběla bleskově a bez potíží…..

  2. Nechápu jak menší banky jako je AirBank nebo Eden Apple Pay spustily hned a banky jako ČSOB dělají jako by se nic nestalo, nebo oznámí tak neurčitou informaci, že Apple Pay bude do konce letošního roku.

  3. Je to super, ale pozor – stalo se mi, že mi bylo při platbě pomocí ApplePay strženo více než kolik jsem měl zaplatit.
    Sice na terminálu byla správná částka (kontroloval jsem než jsem přiložil hodinky) ale pak na výpisu v bance bylo o cca 30Kč více. Podle banky je to tím, že obchodník má funkci Multicurrency a platbu potvdil (poté) přes EURA.
    Ano můžu to reklamovat = což je obrovská ztráta času a za to mi těch 30Kč nestojí. Jen už Apple Pay tolik nevěřím a budu ji používat jen tam kde jsi jsem jist, že nebudu z toho nějakou škodu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close