Novinky

Google oznámil, že brzy vypustí novou verzi iOS aplikace YouTube s podporou funkce obraz v obraze

Společnost Google oznámila, že ukončuje experimentální provoz v rámci mobilní aplikace YouTube, jehož předmětem bylo testování funkce obraz v obraze (picture-in-picture) na zařízeních s operačním systémem iOS. Testovací období běželo od loňského roku, přičemž funkci si mohli vyzkoušet všichni zájemci, kteří o ni požádali a zároveň využívali předplacenou službu YouTube Premium.

Nyní YouTube oficiálně potvrdil, že v dohledné době plánuje vydat aktualizaci své mobilní aplikace, v níž funkci obraz v obraze zpřístupní všem uživatelům. Jedinou podmínkou bude vlastnit zařízení s operačním systémem iOS 15 či novější. Nová verze iOS aplikace YouTube bude uvolňována postupně, přičemž jako první se dočkají uživatelé na území Spojených států. Další regiony včetně Evropy si budou muset ještě pár dní počkat.

Foto: Unsplash

Funkce obraz v obraze (picture-in-picture) umožňuje sledovat videa z YouTube v plovoucím okně a současně používat jiné aplikace. Další příjemnou vlastností je možnost měnit velikost okna s přehrávačem, které lze v případě potřeby dokonce minimalizovat na okraj obrazovky. To se hodí zejména v situacích, kdy sledujete například rozhovory či jiná videa, kde obraz nehraje tak důležitou roli, respektive si vystačíte pouze s audiem.

Jak na iPhone pouštět videa z YouTube na pozadí

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button