Tipy a triky

Jak na iPhone pouštět videa z YouTube na pozadí

Jednou z hlavních funkcí služby YouTube Premium je přehrávání na uzamčené obrazovce. Pokud však patříte mezi uživatele, kteří chtějí na iPhone přehrávat videa z YouTube na pozadí a přitom si nechtějí nic předplácet, existuje jednoduchý trik, jak toho můžete docílit.

Kromě hudebních videí si tak můžete na pozadí pouštět například různé přednášky, rozhovory a další videa, kde obraz nehraje až tak důležitou roli. Pojďme si tedy ukázat jak na to.

Návod: jak na iPhone přehrávat videa z YouTube na pozadí

Otevřete na iPhonu internetový prohlížeč Safari, jděte na YouTube a vyberte požadované video.

Klikněte na ikonu “aA“ vedle adresního řádku a zvolte položku “Úplná verze stránky“, po které dojde k opětovnému načtení webu v režimu pro desktop.

Nyní si video můžete pustit a zároveň opustit internetový prohlížeč. Přehrávání se vám v tento moment zastaví, stačí však otevřít kontrolní centrum a prostřednictvím widgetu pokračovat v přehrávání videa – nyní již na pozadí.

Kromě iPhonu můžete tento trik směle používat také na iPadu, kde celý postup funguje stejným způsobem.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button