Novinky

Google Mapy dostávají významnou funkci. V ČR si ji ale (zatím) neužijeme

Populární aplikace Google Mapy pro iOS dostala poměrně významnou a užitečnou funkci. Ve vybraných státech totiž bude možné zapnout zobrazení rychlostního limitu a stacionárních radarů.

Funkce je uvolňována postupně a bude fungovat jak na platformě iOS, tak také na konkurenčním Androidu. Při spuštění navigace tak uživatelé v levém dolním rohu uvidí maximální povolenou rychlost, což se může určitě hodit. Stejně tak bude možné nechat se upozornit na stacionární radary, které Google eviduje a má je uložené ve svých mapových podkladech.

Google na nás zapomněl  

Vše má ale jedno velké ale, protože tyto funkce nebudou dostupné v České republice. Je pravděpodobné, že se jich časem dočkáme, ale zatím je musíme oželet. Zobrazení maximální povolené rychlosti bude dostupné jen v USA, Velké Británii a Dánsku. Upozornění na stacionární radary na tom bude trochu lépe, protože bude dostupné v USA, Velké Británii, Austrálii, Rusku, Brazílii, Mexiku, Kanadě, Indonésii a Indii.

Štítky

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close