AktualityAplikace Mac

Google Chrome pro macOS dostane již brzy Dark Mode

Mnoho uživatelů macOS a prohlížeče Google Chrome již dlouhé měsíce netrpělivě čeká na Dark Mode, neboli tmavý řežim. Toto rozšíření mělo být dostupné již v minulé aktualizaci prohlížeče od Googlu. V té se ale bohužel žádný Dark Mode neobjevil a vývojáři nyní prozradili, že se funkce dočkáme již velice brzy. 

Tip: Jak nastavit tmavý vzhled v macOS Mojave?

Implementovat Dark Mode do prohlížeče Google Chrome totiž není jen tak. Funkce se musí dostat až do samotného zdrojového kódu a poté následuje dlouhé a pečlivé testování, které je v určitých fázích uzavřené, ale poté je již veřejné a přihlásit se k němu může téměř každý. 

Zřejmě až ve verzi 72

Aktuální verze Chromu je ve verzi 71.0.3578.80, přičemž Tmavý Mód by se měl objevit v následující „větší“ aktualizaci na verzi 72. Ta by měla přijít již na začátku roku 2019, takže někdy v průběhu měsíce až dvou. Pokud chcete zjistit, jakou verzi prohlížeče máte zrovna vy, tak klikněte na otevřené okno Chromu, vlevo nahoře klikněte na Chrome a položku O aplikaci Google Chrome. Nyní se vám otevře okno, ve kterém vidíte aktuální verzi, kterou používáte. Při otevření tohoto okna se také vyhledávají nové aktualizace, takže můžete zjistit, zda máte tu poslední.

Google Chrome se tak stane další aplikací, která bude na macOS podporovat tmavé zobrazení a zapadne tak krásně do konceptu nejnovějšího macOS Mojave, který režim nově podporuje napříč celým systémem. Používání prohlížeče tak bude mnohem pohodlnější zejména v nočních hodinách, kdy na uživatele nebude svítit modré světlo.

Tip: Jak nastavit tmavý vzhled v macOS Mojave?

Prohlížeč Google Chrome pro macOS si můžete stáhnout přímo na oficiálních stránkách Googlu.

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button