Novinky

Generálka na skutečné Apple Glass. Firma příští rok představí headset pro virtuální realitu s LiDARem

Už zkraje letošního roku jsme psali o tom, že v Applu pravděpodobně finišují s přípravou brýlí pro rozšířenou realitu. Jde o stěžejní produkt, který by se v následujících letech mohl stát podobně důležitým, jako dnes například Apple Watch nebo dokonce iPhone. Zatím předpokládáme, že kalifornská společnost hodlá představení AR brýlí rozdělit na dvě části. Nejprve Apple představí headset, který bude určený především pro vývojáře a skutečné technologické nadšence. Zkrátka to nebude doplněk, který byste si vzali na procházku městem.

Zdroj: idropnews

O rok či dva později by se pak světu měly ukázat AR brýle pro skutečné masy. Podobně jako u Apple Watch totiž půjde o líbivý doplněk a jeho civilní použití bude naprosto přirozené. Nyní tento scénář ve své zprávě trochu upřesňuje investiční banka JPMorgan. Analytici mocné banky předpokládají, že Apple příští rok představí headset, který si označení rozšířená realita ještě nezaslouží. Půjde totiž o virtuální realitu, tedy dnes docela běžné zařízení.

Apple napumpuje do automobilky Kia Motors 3,6 miliardy dolarů na rozjetí sériové výroby Apple Car

V roce 2023 pak bude následovat velká premiéra už zmíněných brýlí pro rozšířenou realitu. Toto zařízení je prozatím označováno jako Apple Glass. Vraťme se ale o tok dříve k prvnímu zařízení. Nejrůznějších headsetů pro VR už na trhu existuje celá řada. Apple tak logicky musí přijít s něčím, čím ospravedlní několikaleté zpoždění a zaujme širokou veřejnost. Tento účel by měl splnit LiDAR. Tuto technologii dnes využívá iPhone 12 Pro a iPad Pro. LiDAR mimo jiné umožňuje přesné měření vzdáleností. Fakticky tedy Apple možná představí zařízení, které bude stát na pomezí virtuální a rozšířené reality. 

Zdroj: iDropNews

JPMorgan dále uvádí, že výrobní cena jednoho headsetu bude okolo 500 dolarů a cenovka na pultech obchodů minimálně 1000 dolarů. To je ale skutečně jen velmi střídmý odhad. Web The Information totiž píše o tom, že brýle by mohly stát až 3000 dolarů. Zařízení by se mělo skládat z dvojice 8K displejů. Apple tedy míří na ty nejnáročnější uživatele. Headset od Applu bude tedy dražší než konkurence. Na to už jsme ostatně zvyklí a dalo se to čekat. Apple očekává, že za rok prodá 180 tisíc zařízení, což bankovní analytici považují za velmi konzervativní odhad.

Zdroj
PhoneArena

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button