Novinky

Funkčně jednoduchý, přesto stále žádanější. Apple AirTag láme prodejní rekordy

AirTagy, ale obecně všechny GPS nebo Bluetooth trackery se v posledních letech těší velké popularitě. Důvodem je velmi univerzální využití. Proto dost možná i vy máte podobné zařízení na klíčích, v autě, v peněžence nebo ho nosí třeba váš pes na svém obojku.

Dle agentury Cirana mají však od začátku roku 2023 prodeje těchto chytrých přívěšků neustále vzrůstající tendenci. V lednu a únoru letošního roku vzrostly prodeje AirTagů a jiných trackerů v USA o neuvěřitelných 63 procent. Co tento enormní nárůst způsobuje? Výkonný ředitel společnosti Cirana Ben Arnold tvrdí, že to souvisí se vzrůstajícími výdaji na cestování. To prý nahrává do karet těmto technologickým gadgetům, které cestovatelům v mnoha případech usnadňují život a v případě AirTagů například zachraňují ztracená zavazadla. Lépe se totiž aktuálně prodává i jiné cestovní příslušenství, jako jsou sluchátka, nabíječky a powerbanky. Do konce roku by měly prodeje těchto zařízení i nadále narůstat.

Foto: Český Mac (autor: Richard Streit)

AirTagy však nejsou používány jen pro hledání ztracených klíčů nebo zavazadel. V roce 2022 byly trackery od Applu použity národní protidrogovou agenturou v USA pro sledování nelegálního vybavení pro výrobu drog, pašovaného z Číny. Ve stejném roce byl zavražděn muž poté, co ho jeho přítelkyně sledovala prostřednictvím AirTagu do baru s jinou ženou.

Jak už jsem uváděl na začátku, využití sledovacích zařízení je opravdu široké. Máte AirTag nebo jiný sledovač doma? Používáte jich v rodině více? A jak přesně vám tato zařízení zjednodušují každodenní život? Dejte ná vědět.

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button