AktualityNovinky

Facebook ukázal finální podobu tlačítka “To se mi nelíbí”

Již před pár týdny zveřejnil Facebook zprávu, v které uvedl záměr o zavedení tlačítka “To se mi nelíbí“. Funkce, po které podle zakladatele Facebooku Marka Zuckenberga uživatelé volali již celá léta, měla být v té době už hotová a připravena pro testování.  Nyní nám Facebook odhaluje, jak přesně bude nový prvek fungovat. Zatím to vypadá, že spíše než o “Dislike” tlačítko půjde o celý soubor nových emotikon.  Společnost totiž spolu se zveřejněním zprávy vyjádřila také obavu z možného zneužívání této nové funkce. Mark Zuckenberg také přiznal, že vývoj této novinky dal programátorům opravdu zabrat.

engadgetreaction

Facebook tedy udělal více, než jen přidání nesouhlasného tlačítka vedle jeho zaběhlého opaku. Vytvořil totiž celou škálu emotikon, pomocí kterých může uživatel přesně vyjádřit své pocity ohledně sdíleného obsahu. Vedle ikonického palce nahoru za nedlouho najdeme pod každým příspěvkem také srdíčko, smích, zalíbení, úžas, smutek a rozhořčení. Nově se tak pod fotkou nebo statusem kromě počtu “lajků” objeví  hned šest údajů o vyjádření jednotlivých pocitů ostatními uživateli. Novinka se již v této době objevila u několika vybraných uživatelů v Irsku a ve Španělsku. Dá se však očekávat, že ve velmi krátké době nalezneme nové emotikony na svůj účtech také my v České Republice.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button