Novinky

Facebook naoko bojuje proti konspiracím. Ve skutečnosti ale pomáhá cílit na jejich příznivce

Možná i vy jste zaregistrovali konspirační teorie o tom, že nemoc COVID-19 způsobují 5G vysílače. Pěvně věříme tomu, že mezi našimi čtenáři se nenajde nikdo, kdo by této a dalším podobným nesmyslům věřil. Internet je ovšem svobodné médium, a tak zde dostávají prostor i příznivci bláznivých teorií. Ti schopnější z nich dokáží své manipulace i zpeněžit. Stačí se například podívat na stránky konspirační superstar Alexe Jonese, který svým příznivcům dokáže prodat doslova všechno. Hlavně, když je to ochrání před chystanou světovládou.

Zpět ale ke COVID-19 a 5G vysílačům. Facebook totiž podle všeho propagátorům těchto konpirací usnadnil jejich šíření. V rámci cílení reklam totiž umožnil zaměření na pseudovědu, kde podobné myšlenkové proudy spadají. Mark Zuckerberg přitom ještě minulý týden informoval o tom, že jeho firma dělá maximum, aby zamezila šíření konspirací souvisejících se současnou pandemií. Současně ovšem sociální síť inzerentům umožnila cílit své na uživatele, kteří projevují zájem o pseudovědu. To této kategorie spadají ti, u kterých byla zaznamenána interakce s konspiračními příspěvky.

Apple se chystá na masovou produkci AirPods 3. Design zůstane stejný, hlavní novinky se ukryjí pod kapotou

Celkem mohou inzerenti pod tímto štítkem zasáhnout až 78 milionů uživatelů Facebooku. Magazín TheMarkup vyzkoušel zaplatit u Facebooku reklamu cílenou na lidi právě se zájmem o pseudovědy. Sociální síť reklamu bez problémů schválila. Stejně tak příspěvek schválil i Instagram. Který také patří do impéria společnosti Facebook. Na největší sociální síti světa se objevily například reklamy na čepice, které mají svého majitele chránit před 5G signálem. Společnost založená Markem Zuckerbergem v reakci na dotazy redakce TheMarkup tuto kategorii smazala.

Zdroj
TheMarkup
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close