AktualityNovinky

Facebook nám naservíruje statusy podle kvality datového připojení

Z Facebooku se stal sociální gigant, jehož služby využívají stamiliony uživatelů po celém světě. Ne všichni však disponují dostatečně rychlým připojením, které by umožňovalo pohodlné procházení obsahu. Vývojáři tento problém pochopitelně evidují, přičemž jako nejlepší se jeví optimalizace zobrazovaných dat. K tomu má dopomoci nová open-source knihovna Network Connection Class. Ta dokáže detekovat aktuální stav rychlosti připojení a následně upravit servírované statusy. Pokud se tedy dostanete do oblastí s nízkou datovou propustností, Facebook omezí příspěvky obsahující video a upředností textové výpisy.

Facebook-Video-Download

V případě potřeby dokáže významně omezit aktualizace na pozadí a veškeré prostředky přesměruje k načtení nových statusů. V praxi to povede k plynulejšímu chodu aplikace a zachování uživatelského zážitku. Mark Zuckerberg si od vylepšení slibuje delší dobu strávenou na jeho sociální síti. Ač se to na první pohled nezdá, z Facebooku se stává samostatná síť, kterou nemalé procento registrovaných uživatelů využívá jako dedikovanou formu internetu. Její dostupnost v tom hraje významnou roli a je velice pravděpodobné, že další optimalizační procesy na sebe nenechají příliš dlouho čekat.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button