Novinky

Facebook Messenger se brzy dočká oficiální aplikace pro OS X

Dnes tu máme dobrou zprávu pro všechny uživatele sociální sítě Facebook. Díky snímku zveřejněném na serveru TechCrunch to vypadá, že sociální gigant pracuje na chatovací aplikaci pro počítače s operačním systémem OS X. Spekulace staví na fotografii, která údajně zachycuje zaměstnance Facebooku, na jehož Macbooku běží dosud nepředstavená aplikace.

facebook-messenger-for-mac1

Desktopová verze má usnadnit přístup ke službě Messenger a zpříjemnit tak komunikaci. Cílem společnosti je přinést podobný uživatelský zážitek, jaký nabízí aplikace pro iPhone a iPad. Zdroj též prozradil, že webové rozhraní bude nadále dostupné a volba zůstane pouze na každém uživateli. Zároveň je vhodné dodat, že Facebook často testuje software, který se nakonec nedostane do ostrého provozu. Je tedy možné, že stejný osud potká i aplikaci pro OS X. Pokud však přihlédneme k současné strategii, oddělení chatovací služby se jeví jako krok správným směrem. Ostatně stejný osud potkal platformu iOS v červenci předminulého roku.

facebook-messenger-for-macUniklá fotografie údajně zachycuje chystanou aplikaci Facebook Messenger pro operační systém OS X

Dle našeho názoru se skutečně již brzy dočkáme oficiálního představení samostatné aplikace Messenger. Komunikace skrze IM klienty prochází renesancí, což si Facebook velmi dobře uvědomuje. Nabídnout uživatelům maximum možností je logickým krokem, jak udržet majoritní postavení na trhu a případně získat nové uživatele.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button