Novinky

Facebook láká ztracené teenagery. Připravuje aplikaci pro sdílení memes

Facebook si po 15 letech existence musí znovu hledat cestu k mladým. U věkové skupiny náctiletých totiž vítězí spíše další sociální sítě jako je Instagram, který však rovněž patří pod křídla Facebooku nebo Snapchat. Obliba největší sociální sítě mezitím opadá. Tento trend se pokusí zvrátit nová platforma, která bude určena pouze ke sdílení virálních obrázků, videí a GIFů. Měla by se jmenovat LOL a místo lajků zde uživatelé budou obsah hodnotit pomocí tlačítek “Vtipné”, “V pohodě” nebo “Toto není vtipné”. 

Platforma se tak svým principem bude nejspíše podobat populárnímu webu 9gag. Příspěvky, které se na zdi LOL objeví, budou pocházet z oblíbených Facebookových stránek, která nejrůznější meme sdílejí. Podle webu TechCrunch, jež tyto informace přinesl, už Facebook novinku testuje mezi stovkou amerických středoškoláků. Ti však mají se společností podepsanou dohodu o mlčenlivosti. 

Facebook vývoj nové platformy potvrdil

Mluvčí Facebooku ale spekulace o nové sekci na Facebooku potvrdil. “V současnosti probíhají testy v malém rozsahu a celý koncept je v počáteční fázi vývoje,” uvedl mluvčí pro TechCrunch. Že projekt ještě ani zdaleka není u konce, ostatně ukazují také výpovědi testerů, kteří připravovanou platformu viděli. LOL je totiž zatím schopen nabízet převážně obsah, který je už týdny starý a uživatele, kteří podobné příspěvky mají rádi, už jej tím pádem dávno znají. Podle všeho LOL obsahuje několik záložek, mezi kterými jsou “Faily”, “Pranky” nebo Celebrity”. Nechybí ani personifikovaná záložka označená jako “Pro tebe”.

Apple údajně zvolí u ohebného iPhonu jinou konstrukci než většina konkurentů

Vývojáři podle všeho zatím nemají jasno ani o tom, jestli by se LOL měla objevit jako zcela samostatná aplikace nebo být jen záložkou v rámci Facebooku. Bude zajímavé sledovat, zda příchod platformy pro sdílení memes opravdu teenagery přesvědčí k návratu na modrobílou sociální síť. Data totiž ukazují, že Facebook se stává spíše virtuálním prostorem pro jejich rodiče. V rámci posledního průzkumu agentury Piper Jaffray bylo zjištěno, že jen 5 procent teenagerů považuje Facebook za svou primární sociální síť. Pro 80 procent dotázaných je totiž hlavním online prostorem Instagram nebo Snapchat. 

Zdroj
BusinessInsider

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button