Novinky

Apple údajně zvolí u ohebného iPhonu jinou konstrukci než většina konkurentů

Samsung představí již 20. února svůj první ohebný smartphone, kterým chce odstartovat další etapu mobilních zařízení. Stejné ambice mají i ostatní výrobci v čele s LG a Huawei. Podle zákulisních informací není ze hry ani Apple, který údajně pracuje na návrhu s odlišnou koncepcí než jeho konkurenti.

Zatímco chystaný Samsung “Galaxy F” se bude sklápět displejem dovnitř, Apple operuje s opačným designem. Jaká koncepce bude z uživatelského pohledu lepší, je v tuto chvíli předčasné soudit. Pokud Apple zůstane u své vize, bude muset vyřešit větší namáhání panelu v místech, kde se zařízení ohýbá.

Ilustrační obrázek

Velký otazník také visí nad softwarovým rozhraním a způsobu, jakým se ohebné smartphony budou používat. Flexibilní konstrukce může znamenat jistý posun vpřed, ovšem neméně důležité bude vymyslet jejich smysluplné ovládání. V tomto směru lze od Applu očekávat mnohem víc, jelikož kalifornský gigant je proslulý svým citem pro dotažení věcí do těch nejmenších detailů.

Paradoxně hraje Applu do karet také fakt, že jeho flexibilní zařízení se neobjeví na trhu dříve jak v roce 2020. Do té doby se jistě dočkáme uvedení mnoha jiných modelů konkurenčních značek, z jejichž dětských nemocí se v Cupertinu budou chtít poučit.

Zdroj
GA

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button