Novinky

Face ID po boku Touch ID přímo v displeji. Tak by mohl vypadat iPhone v roce 2021

Představení nových iPhonů a dalších jablečných zařízení je za dveřmi. Přesto se paradoxně začíná spekulovat i o tom, co dalšího by mohl Apple do budoucna naservírovat. Podle dostupných informací webu Bloombergs, bychom se v roce 2021 mohli dočkat iPhonu, který by mohl být obdařen jak technologií Face ID, tak i Touch ID.

Podle dostupných zpráv zvažuje Apple vměstnat své Touch ID přímo pod displej. To by znamenalo výraznou designovou změnu už tradiční jablečné čtečky otisků prstů. Odemykání prstem by navíc mělo být dostupné takřka kdekoliv na displeji. Aktuálně je tento koncept čtečky stále v plenkách. Pokud by se ale jablečnému výrobci podařilo tento systém vypilovat, mohlo by jít o velmi zajímavé řešení.

Kombinace technologií Face ID spolu s Touch ID by se hodila především v situacích, kdy rozpoznání obličeje zkrátka nestačí. Majitelé iPhonu X a novějších, které právě rozpoznáváním obličejů disponují, mi určitě dají za pravdu, že ne vždy je toto řešení praktické. Nehodí se třeba pokud je iPhone odložený na stole a úhel mezi ním a uživatelem zkrátka na jeho odemknutí nestačí. Situací z praxe je například probuzení a telefon na nočním stolku, kdy je nutné ho před používáním uchopit a pohledem odemknout.

Uvidíme, zda se tato předpověď pro rok 2021 vyplní a tyto dvě technologie doopravdy spojí síly. Konkurenční výrobci s Androidem už nějaký ten čas podobná řešení nabízejí. Nicméně je nutné podotknout, že jejich technologie pro rozpoznávání obličeje nejsou tak daleko, jako je Apple se svým Face ID, a to minimálně z hlediska bezpečnosti.

Zdroj
MacRumors

Dominik Lipavský

Rád čtu a občas také píšu o všem, co souvisí s firmou Apple, technologiemi a mobilní elektronikou. Volný čas nejraději věnuji sportu a své drahé polovičce.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button