Novinky

Face ID na iPadu Pro funguje lépe než na iPhonu XS, ukazují testy

Když se v roce 2017 v novém iPhonu X vůbec poprvé objevila funkce Face ID, reakce byly rozporuplné. V té době už vcelku vyspělé Touch ID, totiž nahradilo něco zcela nového. Nebylo tak překvapením, že rychlost první generace Face ID příliš neoslňovala. Ve skutečnosti bylo odemčení pomocí otisku prstu stále podstatně rychlejší. 

Applu tím pádem nezbyla jiná možnost než během roku zapracovat a v další generaci iPhonu představit Face ID, které zvládne na obličej reagovat rychleji. To se nakonec povedlo a asi těžko bychom hledali uživatele, kteří by si na rychlost odemčení iPhonu XS/Max stěžovali. Nyní se ukázalo, že v Cupertinu stále relativně novou technologii posunuli ještě o kousek dále. 

Face ID v nových iPadech Pro totiž, jak ukázaly výsledky testů, pracuje ještě rychleji. To však může být zásluha extrémně výkonného čipu A12X. Apple totiž během prezentace vylepšení samotných senzorů pro Face ID jinak nezdůrazňoval. Jeho lepší funkce může být důsledkem přítomností vyspělejší technologie strojového učení v nejlepším procesoru, co kdy Apple vyrobil. 

iPad Pro je mnohem větší bestie než se čekalo. V testech výkonu drtí naprosto všechny a všechno

Například web 9to5mac na základě vlastní zkušenosti popisuje, že Face ID v iPadu dokáže obličej rozeznat snáze a to i v situacích, kdy by iPhone měl s autorizací podle obličeje problém. iPad Pro by měl například rozeznat obličej i v případě, že tablet leží na stole. iPhone XS má oproti tomu při skenu obličeje při horizontální poloze telefonu většinou problém. 

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button