Novinky

Extrémně to zlehčujete, brání se Mark Zuckerberg kritice Tima Cooka

Tim Cook a Mark Zuckerberg působí na první pohled jako přátelé. Vedle toho, že jsou oba šéfy technologických gigantů, kteří si navzájem přímo nekonkurují, ale spíše vedle sebe existují v symbióze, sdílí oba obdobný politický pohled na svět. Oba patříklad před prezidentskou volbou hlasitě podporovali demokratickou kandidátku Hillary Clinton. Nyní se však ukázalo, že v jedné zásadní věci se jejich názory rozcházejí. Tim Cook se totiž v reakci na skandál společnosti Cambridge Analytica opřel do Facebooku s tím, že nakládání s osobními daty by měla rozumným způsobem regulovat vláda. Tyto výroky nyní Mark Zuckerberg nazval “extrémně zlehčujícími”.

Tim Cook se totiž navezl do samotného smyslu existence Facebooku, který v posledních letech vytvořil z uživatelů své produkty, které dále prodává inzertním společnostem. “Pravdou je, že bychom mohli vydělat hromady peněz, pokud bychom se rozhodli monetizovat naše zákazníky – pokud by zákazník byl zároveň našim produktem. A my jsme se rozhodli toto nedělat,” zhodnotil Tim Cook důvody, proč se Apple rozhodl osobní data svých zákazníků chránit důsledněji, než Facebook.

Rozumná regulace při práci s osobními daty je na místě, řekl ke skandálu Facebooku Tim Cook

V reakci na Cookovo prohlášení se Zuckerberg bránil argumentem, že Facebook je bezplatná služba a tak by to také mělo zůstat. Tím tak naznačil, že pro firmu neexistuje jiný způsob, jak své aktivity efektivně monetizovat. “Myslím, že je důležité, abychom všichni neonemocněli stockholmským syndromem a nenechali tak technologické společnosti, které na nás jen vydělávají vzbudit dojem, že se o nás starají. To zní směšně i mě,” doplnil Mark Zuckerberg.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button