Novinky

Exkluzivita Apple Music na reproduktoru HomePod končí. Nově lze přes Siri ovládat také Spotify

Společnost Spotify vypustila novou verzi (8.5.26) své streamovací aplikace, která přináší řadu zajímavých novinek. Po dlouhém čekání se tvůrcům podařilo integrovat SiriKit, který umožňuje ovládat hudební přehrávač pomocí hlasu. Největší radost z toho budou mít pravděpodobně majitelé reproduktoru HomePod. Nově lze totiž prostřednictvím Siri přímo spustit přehrávání hudby ze Spotify.

SiriKit se ovšem netýká pouze reproduktoru HomePod. Spotify lze hlasem ovládat také na iPhonu, iPadu a AirPods. Velmi příjemným bonusem navíc je podpora v CarPlay.

Přestal jsem používat Spotify a přešel na Apple Music. Jak to dopadlo?

Aktuálně lze Siri přikázat, aby například pustila váš oblíbený playlist ve Spotify či zahájila přehrávání skladeb od konkrétního interpreta. Aktualizace také podporuje režim malého objemu dat, který na iPhonu pomáhá omezit využívání datových přenosů přes mobilní síť. V praxi to funguje tak, že pokud máte na iPhonu zapnutý tento režim, hudba se bude streamovat v nižší kvalitě.

Spotify dále uvedlo vlastní aplikaci pro Apple TV s operačním systémem tvOS. Pokud ji v obchodě s aplikacemi neuvidíte, nemusíte nikterak panikařit. Uvolňování aplikace probíhá totiž postupně.

Nejnovější aktualizace Spotify je velmi vítanou událostí, která udělala radost všem jejím uživatelům. Do jisté míry může podpořit také prodeje reproduktoru HomePod, který až doposud uměl nativně ovládat výhradně Apple Music. 

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close