Novinky

Elon Musk slaví další úspěch. Jeho umělá inteligence rozprášila světové šampiony ve hře Dota 2

Elon Musk v minulosti již několikrát prohlásil, že umělá inteligence (AI) může v budoucnu ohrozit lidský druh. V mnoha rozhovorech se také nechal slyšet, že projekty spojené s umělou inteligencí mají podléhat přísným pravidlům, aby se zamezilo jejímu zneužití či vymknutí kontrole. Přes všechna tato tvrzení si ovšem uvědomuje potenciál nově vznikající oblasti a proto založil neziskovou organizaci OpenAI, která se zaměřuje na výzkum neuronových sítí a pokročilého softwaru. A právě její inženýři na sebe strhli pozornost, když při příležitosti turnaje ve hře Dota 2 představili vlastního bota, který doslova rozdrtil světového šampiona během několika minut.

Podle vyjádření profesionálních hráčů se bot v mnoha ohledech choval jako člověk, byť v ostatních částech boje zvolil méně tradiční taktiku. Dota 2 je nesmírně komplexní hra, ve které proti sobě soutěží dva pětičlenné týmy v obléhání a zničení protivníkovi základny. Ve hře je celkem 113 hratelných postav, kdy každá z nich disponuje odlišnými schopnostmi a možnostmi dalšího vylepšení.

Zástupci organizace OpenAI prozradili, že jejich bot prošel dvoutýdenním tréninkem, během něhož se naučil vše potřebné. Evidentně došlo také k využití neuronových sítí a komplexní analýze vstupních dat z reálných zápasů. Cílem projektu je ovšem vyvinout tým pěti botů, kteří se pokusí regulérně zvítězit nad lidskými protivníky a získat titul světového šampiona.

Vývoj na poli umělé inteligence zaznamenává stále větší úspěch a je až neuvěřitelné, s jakou rychlostí postupuje. Podle odborné veřejnosti se umělá inteligence zaslouží o další průmyslovou revoluci, která může lidstvo zásadně posunout. Ne všechny ohlasy jsou ovšem pozitivního charakteru. Část odborníků totiž poukazuje na skutečnost, že pokrok v robotice a sofistikovaných systémech může připravit početnou část obyvatel planety o práci. V této souvislosti se proto hovoří o nastolení přísných pravidel a úpravě legislativy, která bude na nově vznikající segment dohlížet.

Nejkvalitnější notebooky vyrábí Apple a Samsung. Nejhůře dopadl Microsoft Surface

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button