Novinky

Elon Musk si po ohlášení rekordního čtvrtletí Tesly rýpl do Applu

Americká automobilka Tesla včera ohlásila výsledky hospodaření za uplynulý kvartál. Výrobce elekromobilů zaznamenal rekordní zisk i tržby. Konečná čísla výrazně překonala odhady analytiků. Vynikající výsledky v době, kdy mnoho automobilek z důvodu nedostatků čipů pozastavuje výrobu, očividně dodaly Elonu Muskovi dobrou náladu. Během ohlašování výsledků si totiž excentrický podnikatel několikrát rýpnul do Applu.

Zdroj: Autocar

Elonu Muskovi se nelibí, že počítačový gigant k výrobě svých baterií využívá v obrovské míře kobalt. Tesla se tomuto kovu naopak poměrně úspěšně vyhýbá. Zatímco Apple do baterií přidává 100% kobalt, Tesla využívá materiál s pouze 2 procenty tohoto tvrdého kovu. Za vysoké procento kobaltu Apple není kritizován poprvé. V roce 2019 se dokonce objevila zpráva, která značku obviňovala z využívání dětské práce právě při těžbě kobaltu. Apple samozřejmě sám žádné kovy netěží, jde ale o součást jeho dodavatelského řetězce, který by měl mít pod kontrolou.

Phil Schiller v rozhovoru pro Lamborghini prozradil, proč miluje rychlá auta a jaký Apple produkt má nejradši

Značka, která si zakládá na zelené politice, si využívání kontroverzního materiálu uvědomuje. Těžba nerostných surovin však bude vedle ekologických aktivit velkých firem vždy trnem v oku. Proto se výrobce iPhonů snaží co nejvíce zpracovávat recyklované materiály. iPhonu vyrobeného výhradně z jeho vlastních předchůdců se ale v dohledné době rozhodně nedočkáme. Jde totiž o velmi ambiciózní cíl.

Zdroj: Alex Imnadze

Baterie přitom nebyly jedinou oblastí, kterou Elon Musk zkritizoval. Při dotazu na otevření superrychlých dobíjecích stanic od Tesly ostatním automobilkám Musk prohlásil, že se nechce stát „opevněnou zahradou“. Naznačil tím, že technologie Tesly chce co nejvíce otevřít volnému užívání. Jako příklad opaku nenápadně a během zakašlání zamumlal „Apple“. Ten je totiž naopak znám svou uzavřeností systému.

Phil Schiller v rozhovoru pro Lamborghini prozradil, proč miluje rychlá auta a jaký Apple produkt má nejradši

Elon Musk na Applu nenechává nit suchou už pár let. Společnost, která dosud vyráběla počítače a vyvíjela software, totiž aktivně pracuje na vlastním elektromobilu. Průkopník elektrické mobility se například o vývoji Apple auta vyjádřil, že jde o pohřebiště Tesly. Narážel tím na fakt, že v Applu pracuje spousta bývalých inženýrů z Tesly. Podle Elona Muska však šlo o ty postradatelnější.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button