Novinky

Elon Musk potvrdil, že chystaný crossover Tesla Model Y je připraven na sériovou výrobu

Elon Musk ve středu oznámil, že schválil konečný prototyp elektromobilu Model Y. Tím zároveň potvrdil, že Tesla Model Y se dostal do fáze, kdy už je pouze krůček od sériové produkce. K tomu však nedojde dříve než v roce 2020. Oficiální premiéra je ovšem naplánována již na březen 2019, kdy se první crossover od Tesly představí široké veřejnosti.

Přestože v tuto chvíli příliš podrobností o Modelu Y nevíme, je naprosto jasné, co zdržuje jeho sériovou produkci. Hlavní továrna ve městě Fremont jede na plné obrátky, aby stíhala pokrýt poptávku po Modelu 3. Prostor pro výrobu dalšího modelu tak nepřipadá v úvahu.

Teoreticky by šlo využít prostor v továrně Gigafactory, nicméně automobilka bude muset nejprve nashromáždit dostatek financí k tomu, aby dokázala výrobu vůbec nastartovat. Gigafactory totiž slouží výhradně na výrobu baterií a dalších elektronických součástek.

Bude se Tesla Model Y vyrábět v Číně?

Dokumenty předložené čínské vládě navíc ukázaly, že Tesla chce vyrábět dva modely svých elektromobilů v Gigafactory, která má vyrůst na čínském území. Jedním z nich bude jistě Model 3 a pravděpodobně i chystaný Model Y. Elektromobil ve stylu menšího SUV představuje pro Teslu velkou příležitost. Pokud se neobjeví vážnější problémy, automobilka může s chystanou novinkou zopakovat úspěch Modelu 3, který jde doslova na dračku.

Tesla začala konečně prodávat nejlevnější variantu Model 3. Na kolik tahle kráska vyjde?

Vozy typu SUV a menší crossovery jsou stále oblíbenější a tvořím čím dal větší procento všech prodaných automobilů. S ohledem na narůstající trend elektromobility lze očekávat, že pokud Tesla vychytá načasování, Model Y může dramaticky ovlivnit to, jak se automobilce bude dařit v následujících letech.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Plně autonomní vozy Tesla se měly prohánět po silnicích v roce 2017 ( teď se v autech vypíná i to málo co mají ), elektro-kamion SIMI se bude sériově vyrábět v roce 2019, hyperloop pojede přes 1000km/h a v roce 2024 poletí lidé k Marsu. Musk toho už nakecal tuny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button