Novinky

Elon Musk chtěl prodat svůj techno song jako NFT, nakonec se rozhodl jinak

Každý, kdo alespoň trochu sleduje dění v technologickém světě, pravděpodobně zaznamenal prudce narůstající zájem o NFT. Pod touto zkratkou se ukrývá spojení Non-Fungible Token, což lze zjednodušeně popsat jako metodu umožňující prodej digitálních „děl“ za pomoci technologie blockchain. Jde tak o unikátní šanci zejména pro umělce všeho druhu, kteří tím dostali do rukou naprosto zásadní nástroj pro distribuci svých výtvorů. Pokud se chcete o problematice NFT dozvědět více informací, nezapomeňte si přečíst náš článek, kde jsme se tomuto tématu věnovali do hloubky.

Nově vzniklé příležitosti se rozhodl využít také Elon Musk, který před několika dny vypustil tweet s vlastní písní o NFT. Musk k tomu zároveň připojil zprávu, že svůj (celkem zdařilý) techno song hodlá prodat jako NFT přes platformu Valuables. Zájem o Muskovo dílo byl opravdu enormní, což ostatně dokazuje nejvyšší příhoz s částkou 1,121 milionu dolarů od uživatele @sinaEstavi.

K prodeji ovšem nedošlo, jelikož Elon Musk si nakonec vše rozmyslel. O svém rozhodnutí opět informoval prostřednictvím Twitteru. Těžko říct, co Muska skutečně dovedlo k tomu, aby prodej písně zrušil. Podstatnější je ovšem docela jiná věc. O NFT je obrovský zájem, což mezi odbornou i širokou veřejností vyvolává bouřlivé diskuze. Zatímco část komunity v tom vidí nový způsob, jak zpeněžit digitální díla, druhá strana barikády to považuje za nesmyslně nafouknutou bublinu, která musí dříve či později splasknout.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button