Novinky

Dynamic Island pro všechny a nudné barevné varianty. Co dalšího nabídne iPhone 15 a iPhone 15 Pro?

Apple předevčírem oznámil, že 12. září se můžeme těšit na jednu z nejzásadnějších technologických událostí letošního roku. Na dlouho očekávané keynote dojde k odhalení modelů iPhone 15 a iPhone 15 Pro, které mají posunout celou modelovou řadu o kus dál. Díky neutuchající vlně úniků již víme, že ani letos nelze očekávat dramatické změny. Přesto se můžeme těšit na pár zajímavých vylepšení, které donutí miliony uživatelů po celém světě vyrazit do obchodů a pořídit si jeden z nejlepších smartphonů současnosti.

Jednou z největších změn, které se pro letošek chystají, je přechod na rozhraní USB-C. Přestože jde o neoficiální informaci, prakticky nikdo nepochybuje o tom, že by tak Apple neučinil. Ačkoli zprávy naznačují, že USB-C dostanou všechny iPhony 15, řada zdrojů tvrdí, že plný potenciál tohoto typu konektoru budou moci využít pouze modely iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Oba modely mají být vybaveny standardem USB 3.2 / Thunderbolt 3.

Dynamic Island dostanou všechny iPhony 15

Levnější iPhone 15 a iPhone 15 Plus se budou muset spokojit s pomalejším USB 2.0. Pro všechny varianty má ovšem platit, že přechod na USB-C bude představovat podporu rychlejšího 35W nabíjení. Všechny čtyři modely dostanou také Dynamic Island, který byl v loňském roce vyčleněn pouze pro modely s “Pro“ přídomkem.

Letošní prémiové varianty iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max navíc dostanou akční tlačítko, které nahradí boční přepínač tichého režimu. Údajně má mít o převzatý prvek z Apple Watch Ultra. To znamená, že tlačítko bude programovatelné a půjde mu přiřadit některou z mnoha dostupných funkcí.

Chystaný iPhone 15 Pro (Max) se bude moci pochlubit také tenčími rámečky kolem displeje a titanovou konstrukcí. V tomto kontextu se mimo jiné skloňuje navýšení koncových cen, což řadu uživatelů právem děsí.

Titanově nudný

Nedávno jsme vás také informovali o tom, v jakých barvách má být iPhone 15 a iPhone 15 Pro dostupný. V případě iPhone 15 si budete moci vybrat černé, zelené, modré, žluté a růžové. Dražší sourozenci ale budou mnohem usedlejší. Začátkem tohoto týdne se totiž objevily snímky maket, které odhalují barvy iPhone 15 Pro. A popravdě to není žádná hitparáda. Na výběr bude vesmírně šedá, stříbrná, modrá a titanově šedá. Apple pravděpodobně bude chtít, aby použitý materiál co nejvíc vynikl a proto se rozhodl pro usedlejší odstíny zvýrazňující titanový finiš.

Makety iPhone 15 Pro

Snímky maket iPhone 15 Pro – co říkáte na barvy, vidíte zde svého favorita?

Velký posun se tradičně očekává na poli fotoaparátu. Údajně máme počítat s periskopovým objektivem pro šestinásobné optické přiblížení a řadou softwarových vychytávek pracující s HDR, nočním a portrétovým režimem.

Co dalšího nové iPhony 15 přinesou a zda nás Apple nakonec něčím skutečně překvapí, se dozvíme již v úterý 12. září v 19:00 našeho času. Na Českém Macu budeme celou akci bedlivě sledovat a těšit se tak můžete na souhrnné články s tím nejzajímavějším, co se během keynote dozvíme. Nezapomeňte nás proto pravidelně sledovat.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button