Novinky

Se zlatou a fialovou je konec. Apple uvede iPhone 15 Pro v těchto barevných variantách

S každou další generací iPhonu se objevují také nové barevné varianty, které jsou signifikantní pro konkrétní modelový ročník. Letos tomu nemá být jinak, nicméně z nabídky má údajně zmizet jedna oblíbená varianta, se kterou jsme se setkávali dlouhé roky.

Řeč je o zlaté variantě u modelu iPhone 15 Pro (Max), kterou Apple přestane nabízet. Z nabídky vymizí také temně fialová barva, která byla typická pro iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Za tímto rozhodnutím údajně stojí nově zvolená konstrukce. Chystaný iPhone 15 Pro má dostat titanový rámeček, kterým Apple nahradí nerezovou ocel. Aby změna materiálu co nejvíce vynikla, tak se v Applu rozhodli zvolit takové barvy, které vyzdvihnou přítomnost titanové šasi.

Očekává se, že místo tmavě fialové barvy dojde k uvedení iPhonu 15 Pro v tmavě modrém odstínu. Z nabídky se vypaří také zlatá barva, jejíž místo zaujme přirozeně titanová varianta. Na výběr bude ještě stříbrno šedá a vesmírně černá.

Očekávané barevné varianty iPhone 15 Pro

  • Tmavě modrá
  • Stříbrno šedá
  • Vesmírně černá
  • Titanová
iPhone 15 Pro render
foto: macrumors

O něco veselejší paletu můžeme očekávat u modelů iPhone 15 a iPhone 15 Plus. Zde bude na výběr z celkem pěti odstínů. Podle dosavadních predikcí lze počítat s těmito variantami: půlnoční černá, hvězdně bílá, žlutá, modrá a korálově růžová. Na seznamu, poněkud překvapivě, chybí tradiční (PRODUCT)RED, nicméně v tomto případě lze očekávat, že Apple tuto verzi odhalí až během „omlazení“ v průběhu příštího roku.

iPhone 15 render

Kdy můžeme očekávat představení iPhone 15?

Odhalení modelové řady iPhone 15 se očekává na podzimní keynote, která se tradičně koná v první polovině září. Na vyhlášení oficiálního termínu zatím čekáme, nicméně z kuloárů prosakuje, že Apple má tuto událost naplánovanou na úterý 12. září. Kromě nových iPhonů se dočkáme také další generace Apple Watch včetně modelu Apple Watch Ultra 2, které se též objeví v nové barevné variantě.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button