Novinky

Apple oficiálně oznámil termín, kdy představí iPhone 15 a další novinky

Společnost Apple dnes oznámila, že v úterý 12. září (v 19:00 SEČ) plánuje uspořádat speciální akci. Stejně jako v minulém roce se tato událost odehraje v Steve Jobs Theater v hlavním sídle společnosti Apple Park.

Ačkoli se očekává, že akce bude předem natočena, Apple pozval zástupce vybraných médii, aby se na prezentaci podívali osobně a po představení nových produktů si je mohli přednostně vyzkoušet na vlastní kůži. Zářijová keynote je vždy spojena s odhalením nových iPhonů a Apple Watch. Letošní ročník se tedy bude zřejmě točit primárně kolem modelů iPhone 15, iPhone 15 Pro, nových Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2.

Od nových iPhonů 15 se očekává, že budou vybaveny novým typem 5G modulu od společnosti Qualcomm. Je také veřejným tajemstvím, že všechny nové iPhony by měly opustit Lightning rozhraní, které Apple nahradí modernějším USB-C. Dále se očekávají drobnější změny v designu a použití titanového rámu v případě modelové řady iPhone 15 Pro.

Nový čipset a periskopový objektiv

Nový iPhone 15 Pro má údajně pohánět čip A17 Bionic vyráběný 3nm procesem. Další zvěsti naznačují, že z levého boku zmizí tradiční přepínač tichého režimu. Na jeho místo se má totiž nastěhovat akční tlačítko. To by mělo fungovat podobně jako na Apple Watch Ultra. To znamená, že mu půjde přiřadit jedna z mnoha dostupných funkcí.

iPhone 15 Pro render
foto: macrumors

Zásadní inovace se samozřejmě odehrají v oblasti hlavního fotoaparátu. V případě iPhone 15 Pro Max máme očekávat periskopový objektiv s optickým zoomem, který umožní až šestinásobné přiblížení. Co už tak přívětivě nezní, je avizované navyšování koncových cen. Chystaný iPhone 15 Pro má startovat na částce 1 099 dolarů, zatímco za ještě lépe vybavený iPhone 15 Pro max si Apple řekne 1 199 dolarů. V našich končinách to může znamenat, že finální cena iPhone 15 Pro Max může olizovat hranici 40 tisíc korun.

Podzimní keynote půjde samozřejmě sledovat také online na webových stránkách Applu či prostřednictvím oficiálního YouTube kanálu. Pokud 12. září již máte naplánovaný program, nemusíte se ničeho bát. Na Českém Macu budeme vše pečlivě sledovat a po skončení přenosu vám tradičně naservírujeme souhrnné články s tím nejzajímavějším, co Apple ukáže.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button