Novinky

iPhone 15 Pro a 15 Pro Max budou nejdražší smartphony v historii značky. Kolik za ně zaplatíme?

Spoustu let byla u nás cena iPhonu nastavena zhruba na 22 tisíc korun. To se změnilo v roce 2017, kdy přišel iPhone X, který dostal zbrusu nový design a také podstatně vyšší cenovku. Ta tehdy startovala na částce 30 tisíc korun, což pochopitelně uživatelům velikou radost neudělalo. Na tuto cenu si však zákazníci za pár let zvykli, respektive stal se z ní standard pro menší modely s “Pro” přídomkem. Po lehkém snížení ceny u iPhone 13 Pro však přišlo u iPhone 14 Pro zdražení, které bylo pravděpodobně zavedeno kvůli problémům s dodavatelskými řetězci.

Toto zdražování by se ale nemělo zastavit a postihnout by mělo i letošní modely. Konkrétně iPhone 15 Pro by měl být zdražen o 100 dolarů a cena za větší „Pro Max“ varianty se dle momentálních spekulací zvednou o dalších 100 až 200 dolarů. Po započítání daně by tedy u nás cena menšího „Pro“ modelu měla být za základní 128GB variantu minimálně 35 000 korun, v případě větší verze by cena mohla začínat dokonce na 40 000 korunách. Jednalo by se tedy o docela razantní zdražení, které by zákazníky rozhodně moc nepotěšilo.

iPhone 14 Pro Max
foto: Český Mac (autor: Richard Streit)

Jako všechny spekulace je opět nutné brát i tuto se značnou rezervou. Pokud by se však tento scénář naplnil a vy plánujete nákup iPhone 15 Pro či Pro Max, bylo by zvýšení ceny něco, co by vás od této koupě odradilo? Dejte nám vědět v diskuzi.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

3 Komentáře

  1. Neodradí. Prostě musíš mít ten nejnovější nejdražší ajfon, jinak prostě nejsi in bráško.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button