Novinky

Poslední beta verze iOS 16.2 odhalila dvě zásadní novinky určené pro iPhone 14 Pro

Pokud jste vývojář nebo máte nahraný veřejný beta profil a vlastníte iPhone 14 Pro nebo iPhone 14 Pro Max (receze), tak jste pravděpodobně zaregistrovali dvě zajímavé novinky. Letos v září nám Apple společně novými iPhony také představil pravděpodobně nejlepší novou funkci a to Dynamic Island. Díky tomuto multitaskingovému “ostrůvku” můžete sledovat různá upozornění a aktivity jako například právě přehrávaná hudba, spuštěnou minutku, připojení přes AirDrop, mapy a další.

Na iPhonech 14 Pro umožňovala šířka Dynamic Islandu zobrazit pouze dvě ikony a to stav baterie a připojení k WiFi nebo připojení mobilního operátora. Na iPhonech 14 Pro Max je díky většímu displeji zobrazení všech tří ikon přístupné. S nainstalovanou verzí iOS 16.2 beta 3 na zmíněných iPhone 14 Pro se šířka ostrůvku zmenší a je tak možné vidět třeba při přehrávání hudby také všechny tři ikony najednou. Díky tomu došlo ke sjednocení zobrazení bez ohledu na to, jestli vlastníte iPhone 14 Pro nebo 14 Pro Max.

Always-On bude více šetřit baterii

Druhé vylepšení se týká další nejnovější funkce a to Always-On displeje. Ve výchozím nastavení se zobrazuje tlumená tapeta a příchozí oznámení na spodní straně displeje. Napříč sociálními sítěmi se po zahájení prodejů iPhonů 14 Pro začalo šířit, že Always-On displej není zrovna nejlíp vyřešen. Lidé si často mysleli, že nemají svůj iPhone zamknutý a také se při zapnutí této funkce citelně zvýšila spotřeba baterie. Tato aktualizace má ale skvělé řešení a to hned ve dvou nastaveních.

Můžete si vybrat jestli chcete na pozadí tapetu úplně vypnout a také jestli chcete vidět příchozí oznámení. Obě tyto funkce si může aktivovat či deaktivovat v nastavení iOS “Displej a jas” a poté “Zobrazit tapetu” a “Zobrazit oznámení”. Sami si tak vyberete co je pro vás nejpříjemnější.

Všechny výše uvedené novinky jsou prozatím dostupné pouze v beta verzi iOS 16.2. Uvolnění finálního sestavení pro veřejnost je očekáváno v horizontu následujících týdnů.

Zdroj
Phonearena9to5mac

Patrik Sláma

Obyčejný chlap, co má rád moderní technologie, komiksy, elektronickou hudbu, cestování, přírodu a zvířata.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button