Novinky

Dvě kamery jsou málo. Budoucí generace iPhonů má mít hned tři fotoaparáty

Nové iPhony, které by měl Apple představit tradičně v září a novinka bude patrná na první pohled – telefony budou mít více kamer, než jsme byli dosud zvyklí. Konkrétně bychom se měli dočkat jednoho modelu s třemi fotoaparáty a poté dvou modelů s dvěma fotoaparáty.

Můžeme předpokládat, že díky navýšení počtu kamer budou iPhony rychleji ostřit a co je hlavní – budou lépe fotit ve špatných světelných podmínkách. Můžeme také očekávat vyspělejší Portrétní režim a pokročilejší funkce rozšířené reality. Největší počet zadních kamer by měl mít logicky nejlepší model – iPhone 11 Max (možná iPhone XI Max).

Podívejte se na rendery iPhonu 11. Bude mí tři kamery a USB-C

Společnost by měla představit také nástupce „klasického“, menšího iPhonu Xs a nesmíme zapomenout ani na nástupce dostupnějšího iPhonu XR, který by už ale měl mít místo třech kamer, jen dvě. I tak to ale bude zlepšení, protože aktuální iPhone XR má „jen“ jednu kameru a Apple zde hodně sází na umělou inteligenci a strojové učení.

OLED u „XR“ až v roce 2020

Apple chce také postupně přejít u displejů iPhonů na technologii OLED a LCD panely tak již budou minulostí. U letošního nástupce iPhonu XR můžeme předpokládat opět přítomnost vylepšeného LCD panelu, v dalším roce (2020) by už ale měl dostat vyspělejší OLED. Tyto displeje jsou totiž modernější, mají lepší kontrastní poměr a čitelnost na přímém slunci je také jinde, než u LCD.

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button