Novinky

Důchodový věk Tima Cooka se blíží. Do svého odchodu chce ale stihnout ještě jednu velkou premiéru

Tim Cook loni vstoupil do šestého desetiletí svého života. Ve věku, kdy už se mnoho jeho vrstevníků vidí v důchodu, pracuje šéf Applu stále naplno. Další dekádu už ale Cook v čele obří společnosti pravděpodobně neodslouží, naopak se stále intenzivněji spekuluje o jeho nástupci. Ostatně sám velký šéf nedávno řekl, že za dalších 10 let už v ředitelské kanceláři nejspíše sedět nebude. Nyní dostává postupný odchod Tima Cooka jasnější obrysy. 

Zdroj: iDropNews

Stále platí, že Cook na nejvyšším postu nejbohatší firmy světa ještě pár let zůstane. Má totiž před sebou poslední jeden velký úkol. Známý analytik agentury Bloomberg Mark Gurman totiž přišel s tvrzením, že Cook chce být u vstupu Applu do zcela nové kategorie produktů. Nespokojí se tedy s udržováním a omlazováním iPhonu, iPadu či Apple Watch. Místo toto budoucí důchodce usilovně pracuje na svém posledním zásadním díle. 

Chystaný iPhone 13 údajně nabídne podporu pro satelitní komunikaci LEO

Tím by nemělo být nic jiného než brýle pro rozšířenou realitu, tedy zařízení, od kterého si Apple slibuje, že se jednoho dne stane pro životy každého z nás stejně důležitým jako dnes iPhone. Proto Tim Cook z čela společnosti určitě neodejde dříve po vstupu Applu do tohoto segmentu. Za zdmi kalifornské společnosti ovšem pravděpodobně vzniká také elektromobil. Ten si Cook nejspíše už nechá ujít. Představení chytrých brýlí se totiž rozhodně odehraje mnohem blíže. Gurman proto odhaduje, že Tim Cook odstoupí mezi lety 2025 a 2028. I poté můžeme očekávat, že se zkušený manažer bude na rozvoji společnosti podílet z poradní pozice. 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button