Články

Drahokamy jako inspirace? Designéři prozradili detaily při navrhování iPhonu 12 a jeho příslušenství

Když Apple 13. října představoval nejnovější iPhony, málo koho jejich design překvapil. Kvůli nejrůznějším únikům v průběhu roku a konec konců i kvůli obrovskému informačnímu úniku pár hodin před samotnou konferencí, jsme přesně věděli, jak budou iPhony 12 vypadat. To ale nic nemění na práci designérů, kteří mají nejnovější mobilní kousky a příslušenství kalifornského výrobce na svědomí.

Recenze iPhone 12 Pro: tichomořský král na třetí

Lom světla a barvy drahokamů jako inspirace

„Při výběru barev jsme se snažili jít vždy do extrému. Jedině tak si můžete vytvořit skutečnou představu o tom, co se vám opravdu líbí. Barvy nových iPhonů jsou výsledkem dlouhodobého prohlížení nejrůznějších materiálů. Inspiraci jsme nakonec našli v drahokamech. Fascinoval nás odraz světla a hloubka jednotlivých barevných složek, které se v každém kameni objevují,“ vysvětluje Evans Hankey, viceprezidentka industriálního designu Applu.

Zdroj: Apple

Na designu letošních novinek se podílel i Jony Ive

Tým designérů v rozhovoru pro magazín Wallpaper zmínil, že na designu letošních iPhonů 12 a jeho příslušenství pracují už od roku 2018. V té době v Applu stále pracoval jeden z nejuznávanějších designérů současnosti, Sir Jonathan Ive (Jony Ive opustil Cupertino v roce 2019 a založil vlastní návrhářskou společnost, která s Applem i nadále úzce spolupracuje – pozn. redakce). Podle skupinky designérů to byl právě Ive, který určil designový základ letošních novinek.

Zdroj: Apple

Návrh iPhonu a příslušenství jako jeden celek

Další z dlouholetých designérů kalifornské společnosti – Jeremy Bataillou, se dále rozpovídal o novém pohledu na hlavní zařízení a jeho příslušenství. „Telefon a příslušenství jsme vůbec poprvé v takovém měřítku navrhli jako jeden velký celek, který na sebe navazuje.“ Bataillou tak narážel na kožené pouzdro, v jehož otvoru na přední straně dokáže iPhone zobrazovat čas.

CeskyMac.cz (autor fotografie: Dominik Ulč)

Detaily, které dělají Apple Applem

Zajímavá informace na závěr se týká také dalšího z nově představených doplňků. Konkrétně kožených peněženek. Ty se na záda iPhonu připojují pomocí MagSafe. Je známo, že magnety a zvlášť NFC čipy v blízkosti platebních karet, pro které jsou pouzdra převážně zhotovena, se úplně nemusí. Při kontaktu mezi běžnou platební kartou a NFC čipem totiž velmi často dochází k poškození právě platební karty, která je nadále nepoužitelná. Aby Apple tomuto předešel, dojde po připojení kožené peněženky na záda iPhonu k automatickému vypnutí NFC čipu. Jde sice o drobný, ale důležitý detail. Ostatně, jsou to právě maličkosti, které Apple odlišují od konkurence.

Zdroj
Wallpaper

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button