Novinky

Dokument pro americké úřady prozradil, že Apple stále pracuje na samořiditelných vozidlech

Ačkoliv se vše odehrávalo pod rouškou tajemství, asi jen málokdo pochybuje o tom, že Apple v minulých letech věnoval značné úsilí vývoji technologií pro autonomní vozidla. Zprvu dokonce panovalo přesvědčení, že inženýři v Cupertinu pracují na vlastním elektromobilu od základu. Poté se začaly šířit informace, které naznačovaly, že kalifornská společnost nejspíše využije existující karoserii některého ze zavedených výrobců. V této souvislosti se nejvíce mluvilo o BMW a jeho elektrickém modelu i3. Později však začaly převažovat zprávy, jež naznačovaly, že Apple vývoj vlastního auta vzdal a místo toho začne pracovat na softwaru pro ostatní automobilky. 

Poslední dva roky už se ale o tajném automobilovém projektu příliš nemluví. Nyní se však ukazuje, že Apple ve vývoji softwaru pro autonomní vozidla stále pokračuje. Naznačuje to zpráva, kterou výrobce iPhonů zpracoval pro americké úřady. Dokument obdržel US National Highway Traffic Safety Administration, který má na starosti bezpečnost provozu na amerických dálnicích. Zpráva, kterou Apple tomuto úřadu zaslal, je zcela dobrovolná a zpracovávají ji společnosti, které se zabývají vývojem autonomních technologií. Tím Apple v podstatě přiznává, že o tuto oblast zajímá. 

Poznávací značka s mrkacím smajlíkem? V australském státě to už brzy bude možné

Zpráva vypracovaná Applem je však velmi stručná, má totiž pouze sedm stran. Ostatní společnosti naopak poslali průměrně 40stránkový dokument. Apple tak v materiálu, který zavedla Obamova administrativa pouze stručně popise svůj zájem být součástí zrodu autonomních aut. Apple také uvádí, že v autonomních technologiích vidí obrovský potenciál zejména co se bezpečnosti silničního provozu týče. Detailů ovšem dokument obsahuje pouze minimum. Na sedmi stranách nenajdeme ani žádné nákresy nebo obrázky.

Zdroj
TheVerge

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button