Novinky

Dokonalý kompromis? Ford představil elektrický Mustang s 6stupňovým manuálem

Jen s velkým úsilím bychom dnes hledali výrobce aut, který neprodává nebo alespoň nevyvíjí elektromobil. V případě sportovních aut se elektrický klon dokonce jeví jako nutnost. Asi jen málokdo by namítal, že elektrický motor dokáže čtyřem kolům dodávat neuvěřitelné množství výkonu a bleskové zrychlení. Moderní elektromobil je zkrátka raketa. Vozidlům bez palivové nádrže ovšem chybí ještě jeden prvek, který je pro benzínové maniaky nepostradatelný. Řeč je o manuálním řazení.

Tento problém se rozhodla vyřešit americká automobilka Ford, jejíž poslední výtvor musí obměkčit snad i nejzatvrdlejšího odpůrce elektrických aut. Slavná automobilka totiž představila Mustang s manuální 6stupňovou převodovkou. Ke smůle případným zájemcům však Ford zkonstruoval pouze jeden exemplář, kterým se pochlubil na výstavě v Las Vegas.

Unikátní Ford Mustang dostal světle šedý nátěr, který doplňuje tmavá kapota s grafikou odkazující na elektrické DNA vozidla. Konstruktéři uvádí, že Ford Mustang Lithium nabídne ekvivalent 900 koňských sil, což je vskutku pořádná dávka. Další parametry si ovšem Ford nechal pro sebe. Například údaj o dojezdu tak zůstal zahalen tajemstvím.

Podle dobře informovaného zdroje se iPhone s 5G objeví už příští rok. Má to ale háček

Ford Mustang, stejně jako ostatní příslušníci takzvaných muscle cars, kde patří například i Chevrolet Camaro nebo Dodge Challenger, jsou jistě fascinující auta, nikdy ovšem nebyla synonymem pro nejmodernější technologie. Spíše se jedná o relikty starých času v modernizovaném kabátku. Ford ovšem svůj unikátní Mustang přece jen posunul i po technologické stránce. Kromě spojení elektromotoru a manuálního řazení tak interiéru Mustangu Lithium vévodí 10,4palcová obrazovka.

Zdroj
TheVerge
Štítky

Doporučené články

3 Komentáře

  1. Už si postupně začínám zvykat na elektro-auta ale tohle mi teda profackovalo… Mustang bych čekal čistě v elektrice asi jako jeden z posledních modelů Fordu, i když to vlastně dává víc smysl než Corvette s motorem uprostřed 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close