Novinky

Dodavatel Applu pracuje na flexibilním skle pro skládací displeje

Corning je výrobce, který dodává Applu a mnoha dalším společnostem skla pro dotykové displeje. Ve světě chytrých telefonů jde o uznávanou značku, která se nově pochlubila vývojem nového typu ochrany pro skládací smartphony. Generální ředitel společnosti, John Bayne, v rozhovoru pro redakci Wired uvedl, že jde o skutečnou výzvu.

Samsung představil futuristický Galaxy Fold. Vypadá jako Nokia 9300 a dá se rozložit

Cílem je vytvoření komerčně dostupného skla, které bude dostatečně tenké, flexibilní a zároveň nabídne dostatečnou ochranu před poškozením displeje. Apple na toto konto investoval do společnosti Corning 200 milionů dolarů na vývoj právě tohoto typu speciálního skla.

Společnosti Samsung a Huawei již své skládací smartphony představily, nicméně jejich displeje chrání plastový film. Nechceme předbíhat, ale z podstaty použitého materiálu je více než pravděpodobné, že displej na Huawei Mate X a Samsung Galaxy Fold bude náchylný vůči škrábancům.

Samsung Galaxy Fold už má konkurenci. Huawei představil vlastní skládací smartphone

Corning se proto zaměřuje na mnohem bytelnější ochranu, respektive vývoj skla, které má zvládnout ohyb o poloměru 3 až 5 mm a tloušťkou pouhých 0,1 milimetru. Když si uvědomíme vlastnosti skla, jde o velmi náročný úkol, který si jistě vyžádá ještě nemalé úsilí ze strany inženýrů a dalších specialistů na chování materiálů v praxi.

Vedení společnosti Corning se ovšem nechalo slyšet, že jsou na dobré cestě a kýžený cíl se jeví jako zcela reálný. To je velmi dobrá zpráva pro nejen pro Apple ale také pro zbytek mobilního segmentu.

Zdroj
Web
Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close