Novinky

Do Prahy se chystá zahraniční carsharing Anytime. Nabídne Toyoty Yaris Hybrid za rozumné peníze

V Praze se s carharingem a obecně s alternativní dopravou doslova „roztrhl pytel“ a během pár týdnů bychom se měli dočkat zahraniční carsharingové společnosti Anytime. Ta nabídne ze začátku 100 vozů Toytoa Yaris Hybrid a ke konci roku firma slibuje dostupnost až 500 aut. 

Během posledních 2 let zažívá Praha celkem boom, co se způsobů alternativního dopravování týče. Pražané mohou využívat elektrická auta Revolt, Car4Way, koloběžky Lime, Rekola a nově také elektrická kola Freebike. Aby toho nebylo málo, tak se ještě dočkáme carsharingové společnosti Anytime, která pochází z Itálie a vozidla nabídne za celkem přijatelnou cenu. Za minutu půjčení vozu zaplatíte přes den 5 korun, v nočních hodinách poté 2 koruny. To je celkem přijatelná cena a pokud si vše spočítáte tak zjistíte, že Anytime bude dražší, než MHD, ale zase levnější, než třeba Uber, nebo Bolt (v minulosti Taxify). V ceně je poté palivo, mytí vozidla a také parkování na modrých a fialových zónách v Praze.

Pokud byste měli zájem o dlouhodobější pronájem (například na 24 hodin), tak AnyTime nabízí celkem zajímavé balíčky.

Pokud se navíc zaregistrujte v první 1000 zákazníků, tak dostanete 40 minut jízdy zdarma. Odkaz na oficiální stránky služby naleznete ZDE.

Půjčení vozidla proběhne tak, jak byste čekali – přes mobilní aplikaci AnyTime se zaregistrujete, oskenujete řidičský průkaz a počkáte na ověření ze strany podpory. Poté přidáte platební kartu a můžete začít s půjčováním vozidel. Každé auto si můžete dopředu rezervovat na 20 minut, takže máte jistotu, že vámi vybrané auto bude skutečně vaše a ne nikoho jiného. Uvidíme tedy, jak si služba povede. V Praze už začíná být podobných služeb celkem dost a je jen otázka, zda se služba „uživí“ a najde si dostatek zákazníků. Aplikaci si můžete stáhnout zdarma v App Store

Štítky

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close