Novinky

Další zdroj potvrdil, že Apple letos představí tři nové iPhony. Největší z nich dostane OLED displej

V souvislosti s novou generací iPhonu se začíná stále častěji hovořit rovnou o třech modelech, které navážou na letošní “sedmičky”. Do záplavy množících se spekulací nově vstoupil asijský web Nikkei, který je proslulý velmi kvalitními zdroji. S odvoláním na důvěryhodné informátory z řad dodavatelských řetězců máme očekávat smartphone ve třech konfiguracích. Zatímco dvojice z nich (zřejmě iPhone 7s a iPhone 7s Plus) nabídne IPS displej, třetí přírůstek se pochlubí 5.8” panelem s OLED technologií.

iphone-oled-display

Ačkoli dojde k nárůstu úhlopříčky, nebude to mít negativní vliv na fyzické rozměry. To nasvědčuje již dříve publikovaným zvěstem o lepším využití čelní plochy a zmenšení rámečků kolem zobrazovače. S tím jde ruku v ruce další informace, podle níž se dočkáme přepracovaného domovského tlačítka, které bude zakomponováno do zobrazovací plochy. Zatímco nedávné úniky dokonce hovořily o odstranění Touch ID a implementaci jiného systému biometrické autentizace, odborná komunita to považuje za nepříliš pravděpodobné.

iphone-8-mockup

Reálněji se jeví možnost, že Apple skutečně roztáhne displej co nejblíže k okrajům a Touch ID integruje do zobrazovacího panelu. Z technologického hlediska nejde o nikterak nereálné řešení. Ucelenou platformu umožňující implementaci biometrické čtečky otisků nabízí již společnost Coodix, která slouží jako dodavatel čteček pro drtivou většinu předních výrobců mobilní elektroniky.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close