Novinky

Další továrna Tesly vyroste kousek od českých hranic

Elon Musk věří v elektrickou budoucnost. Do svých vizí už investoval nemalé prostředky, a to nejen své, ale taky svých investorů. Finanční stránka automobilky Tesla, která má tyto vize naplnit, je ostatně kapitolou samou pro sebe. Musk ovšem ve své snaze nepolevuje. Jednou z nejdůležitějších součástí jeho elektrické budoucnosti jsou také takzvané gigatovárny. První z nich od roku 2016 roste v americké Nevadě.

Tím ovšem Tesla rozhodně nehodlala skončit. Továrna číslo dvě vyrostla v průmyslovém areálu v Buffalu. Už se také dokončuje třetí výrobní závod, který Tesla umístila do čínské Šanghaje. Logicky se tak nabízí, že další továrna by měla vyrůst na třetím strategickém trhu, kterým je Evropa.

16“ MacBook Pro v plné polní přijde na necelých 200 tisíc. Cena je ovšem zcela oprávněná

Pro čtvrtou gigatovárnu Tesla už Elon Musk vybral lokaci. Měla by vyrůst relativně blízko českých hranic, a to konkrétně u Berlína. Elon Musk už několik posledních let prohlašoval, že v pořadí čtvrtá továrna vyroste v Evropě. Celkově by po celém světě mělo vyrůst 10 až 12 gigatováren s tím, že evropská bude do provozu uvedena v roce 2021. V Německu se budou krome baterií vyrábět také celé elektromobily. Prvním by měl být Tesla Model Y. Svým zaměřením se tedy evropská továrna bude blížit výrobnímu zařízení v Šanghaji.

Zdroj
TheVerge
Štítky

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close