Novinky

Další generace iPhonu dostanou periskopový objektiv s 10x optickým zoomem

Fotoaparát a kamera se v posledních letech staly hlavním bodem zájmu všech výrobců chytrých telefonů. Kamerový systém totiž nabízí stále dostatečně velký prostor pro inovace a zásadní vylepšení. To samé se týká Applu, který v letošním roce představil nové iPhony 12 vybavené citelně lepší optikou a chytrými funkcemi zasahující do pořízených fotek i videí. Nejlépe je to vidět v případě iPhone 12 Pro, respektive iPhone 12 Pro Max, který nabízí rovnou tři objektivy s různou ohniskovou vzdáleností a pokročilou stabilizací obrazu.

Stejný trend se pravděpodobně bude opakovat také u příští generace iPhonu, který má údajně nabídnout až 10x optický zoom. Tato spekulace staví na prohlášení několika zdrojů v čele s čínským analytikem Ming-Chi Kuo.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

Do budoucí generace iPhonu se má nastěhovat periskopový systém čoček, který umožní desetinásobné přiblížení bez nutnosti navyšovat tloušťku celého zařízení. V mobilním segmentu přitom nejde o žádnou novinku, jelikož s touto technologií koketovala celá řada převážně asijských značek.

Klíčovým dodavatelem specifické optiky se stane korejská společnost Semco, kterou by mohlo ještě doplnit čínské Sunny Optical. Podle redakce Digitimes je celá věc již v chodu a komerčního nasazení se dočkáme v průběhu příštího roku. Zdroj také prozradil, že Apple chce v následujících letech ještě více posílit schopnosti iPhonů na poli digitální fotografie.

Periskopové objektivy staví v zásadě na principu tubusu, s řadou čoček mezi nimiž dochází k lomu dopadajícího světla. Tento typ objektivu umožňuje vyrobit stejně tenké zařízení, aniž by inženýři museli citelněji zasahovat do konstrukce. Nevýhodou je ovšem nízká světelnost a tím pádem horší výsledky za slabého osvětlení.

Přestože výše uvedené informace staví na neoficiálních podkladech, je více než pravděpodobné, že se Apple v příštím roce vydá právě touto cestou.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button