Novinky

Další generace Apple AirPods nabídne bezdrátového nabíjení a funkci pro měření srdečního tepu

Ačkoli se o tom příliš nemluví bezdrátová sluchátka AirPods patří mezi produkty, jimiž Apple skutečně zabodoval. Je zároveň s podivem, že doposud se nikomu z řad konkurence nepodařilo přijít s adekvátní odpovědí. Jde především intuitivní způsob ovládání, který si uživatelé velmi rychle oblíbili.

Od uvedení na trh uběhly již dva roky, což pochopitelně vyvolává diskuze nad hardwarovou revizí. Podle dosavadních informací se AirPods 2 dočkáme v průběhu letošního roku, respektive v jeho druhém čtvrtletí. Zdroje s napojením na dodavatelské řetězce tvrdí, že druhá generace sluchátek nabídne řadu zajímavých vylepšení.

V prvé řadě má jít o přepracované pouzdro s podporou bezdrátového nabíjení. O této funkci se spekuluje již delší dobu a do jisté míry ji potvrdil samotný Apple. Na několika ilustračních materiálech k nabíječce AirPower se totiž objevily AirPods umístěné na nabíjecí podložce. Jelikož současnou verzi lze nabíjet pouze prostřednictvím Lightning konektoru, je evidentní, že šlo o doposud nepředstavenou variantu.

AirPods 2 dostanou funkci pro měření tepu

Další olej do ohně přilila redakce Digitimes, podle které AirPods 2 dostanou do vínku funkci pro sledování zdraví. S ohledem na fyzické proporce sluchátek existuje prakticky jediná možnost – měření tepové frekvence. Ostatně na podobnou funkcionalitu lze narazit například u konkurenčních sluchátek Jabra Sport Pulse.

Recenze AirPods: hudba až na druhém místě?

Přestože se bavíme o nepodložených informacích, vše zapadá do současné politiku Applu, která se čím dál více soustředí na implementaci biometrických snímačů do spotřební elektroniky. Největší otazník však visí nad cenou AirPods 2, která bude s nejvyšší pravděpodobností vyšší než u stále aktuální verze.

Zdroj
MR

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button