Novinky

Corellium vydalo verzi Linuxu, kterou lze nainstalovat na Mac s M1 čipsetem

S příchodem čipsetu Apple M1 jsme se dočkali nepříjemné zprávy. Nové Macy nebudou podporovat dlouholetou funkci Bootcamp, která vám dovolila nainstalovat druhý operační systém, který jste poté mohli nativně spustit. Jak jsme se před nedávnou dobou dozvěděli, Macy s čipsetem M1 dokážou Windows rozeběhnout, ale brzda je na straně Microsoftu. Bezpečnostní vývojáři ze společnosti Corellium zamířil na úplně jiný operační systém, Linux.

Před nedávnem se vývojářům podařilo rozeběhnout verzi Linuxu, Ubuntu na iPhonu 7 s Jailbreak. Společnosti Corellium se úspěšně povedlo spustit Linux z USB flash disku. I když byl startovací disk připojen přes USB-C redukci, operační systém disponoval USB, I2C a DART. I tak se našli limitace a to v případě akcelerace grafické karty. Společnost zveřejnila potřebné soubory na GitHub.

Společnost na oficiálním napojení Linuxu na Apple M1 pracovala od začátku tohoto měsíce. A je vidět, že velmi pokročili. 

I když Windows přes Bootcamp na Mac s M1 nezískáte, je tu i jiná cesta a to pomocí softwaru Parallels. Postup, jak Windows získat díky Parallels jsme vám napsali v tomto článku. Software Parallels je na M1 čipset zatím v beta verzi. Ovšem i tak můžete získat zdarma zkušební období. 

O firmě Corellium se také mluvilo, když se soudila se společností Apple a to kvůli tomu, že se Applu nelíbil jejich iOS emulační software, ve kterém nelegálně duplikovali operační systém iOS a nativní aplikace. 

Zdroj
Macrumors

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button