Novinky

Co zatím víme o chystaném iPhonu 12?

Tento rok má být pro kalifornského giganta opravdu velký. Podle všech předpovědí a spekulací by se měl v březnu objevit iPhone 9 (nástupce iPhonu SE). Dále se na scéně mají objevit hned další čtyři iPhony, které dorazí tradičně v září. Pojďme se tedy podívat na to, co všechno je nám známo o letošním iPhonu 12.

Design

Pokud patříte k těm, kteří milovali design iPhonu 4, pak se můžete těšit na příchod letošních iPhonů, které mají mít staronový design. Podle spolehlivého analytika Ming-Chi Kua by měl být iPhone 12 zcela hranatý. Zároveň víme, že má mít tloušťku 7,4 mm. Což je o 10 % méně, než u iPhonu 11 Pro Max (8,1 mm).

Displej

Všechny čtyři iPhony by měli být vybaveny OLED obrazovkami, včetně nástupce iPhonu 11. Velikost displeje u očekávaného iPhonu 9 má být 5,4“. Dále se mají objevit dva telefony s 6,1“ a ten největší s 6,7“ displejem. Samotný displej má disponovat 120 Hz frekvencí což je o polovinu více, než doposud (60 Hz).

Fotoaparát

Široký a teleobjektiv, to jsou objektivy, kterými mají disponovat dva letošní modely. V případě iPhonů Pro je dále doplní ultra široký objektiv. Zadní kamera má poté nabídnout tzv. ToF senzor, který umožní lepší zpracování prostorových dat. To může v praxi například znamenat lepší výsledky u focení přes portrétový režim. Všechny modely budou vybaveny přední TrueDepth kamerou doplněnou o modul s FaceID.

Hardware

„Dvanáctka“ má být osazena procesorem Apple A14 Bionic, který má být vyroben 5nm technologií v kombinaci s 6 GB operační paměti. To by mohlo znamenat, že se chystané novinky pochlubí delší výdrží a výpočetním výkonem jako 15“ MacBook Pro. Z hlediska konektivity lze počítat s plnou podporou 5G (sub-6 GHz & mmWave). Ačkoli jde o důležitý parametr, s ohledem na současný stav tuzemských sítí nejde o nic, co by nás mělo jakkoli vzrušovat.

Zdroj
9to5mac
Štítky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close